Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » II Happening Przewodnicki
Aktualności
2012-11-14 / II Happening Przewodnicki
Kaliscy przewodnicy PTTK zapraszają w najbliższy piątek, 16.11.2012 r., na kolejny Happening Przewodnicki – tym razem uczestnicy wyruszą w podróż koleją.

II Happening Przewodnicki

Kaliscy przewodnicy PTTK zapraszają w najbliższy piątek, 16.11.2012 r., na kolejny Happening Przewodnicki - tym razem uczestnicy wyruszą w podróż koleją.

 „Kolejowy" Happening Przewodnicki będzie turystycznym spotkaniem poświęconym rocznicy odjazdu pierwszego pociągu w dziejach naszego miasta. Jak zapowiada dr Piotr Sobolewski, prezes kaliskich przewodników PTTK oraz pomysłodawca Kaliszobrania i Kaliskiego Punktu Widzenia: „110 lat temu, 15 listopada 1902 r. odjechał z Kalisza do Warszawy pierwszy w historii miasta pociąg. Było to niezwykle ważne wydarzenie, uwieńczenie kilkudziesięciu bez mała lat starań o doprowadzenie do naszego miasta linii kolejowej. Jej brak powodował stagnację w, tak doskonale rozwijającym się przecież w Kaliszu w pierwszej połowie XIX w., przemyśle i spadek prestiżu miasta."

 Kaliscy przewodnicy PTTK zapraszają wszystkich chętnych do uczczenia tego wydarzenia poprzez uczestnictwo w II Happeningu Przewodnickim, który odbędzie się 16 listopada i rozpocznie się o godzinie 16.40 na kaliskim dworcu kolejowym.

 Na peronie kaliskiego dworca PKP PTTKowcy najpierw powiedzą kilka słów na temat genezy powstania kolei w Kaliszu, opowiedzą o wydarzeniu sprzed 110 lat i historii miejscowego dworca, a następnie zaproszą do krótkiej przejażdżki składem aktualnie obsługującym trasę. „(...) uczestnicy wsiądą do współczesnego pociągu, by udać się - śladem tego pierwszego - do najbliższej stacji w Opatówku. Tam podstawiony będzie autokar, który przewiezie podróżników najpierw do miejscowej szkoły, gdzie przy gorącej herbacie zaprezentujemy projekcję zdjęć związanych z tematem, a następnie z powrotem do Kalisza. (...) To będzie wesoły pociąg - w czasie podróży będzie nam towarzyszyła muzyka na żywo. Początek o godz. 16.40, powrót do Kalisza ok. 18.40" - zachęca szef kaliskich przewodników PTTK.

 Jak mówi dr Piotr Sobolewski - „Za wszystkie te atrakcje obowiązywać będzie symboliczna opłata w wysokości 5 zł"

 II Happening Przewodnicki - Kolejowy odbędzie się dzięki wsparciu Biura Promocji i Współpracy Międzynarodowej Miasta Kalisza.

II Happening Przewodnicki Kolejowy
Data: 16.11.2012 (piątek)
Godz. rozpoczęcia: 16.40

Godz. zakończenia: ok. 18.40
Miejsce rozpoczęcia: Dworzec Kolejowy, Kalisz

 Więcej informacji: kaliszobranie.blogspot.com

Tekst: Ł. Wolski

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki