Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kaliski Festiwal Smaków już za nami
Aktualności
2011-06-13 / Kaliski Festiwal Smaków już za nami
Sobotę i niedzielę w Parku Miejskim można było spędzić m. in. smacznie, aktywnie oraz kulturalnie.

Sobotę i niedzielę w Parku Miejskim można było spędzić m. in. smacznie, aktywnie oraz kulturalnie.

Park Miejski został na te dwa dni podzielony na kilka stref.

Strefa zielona była najsmaczniejsza. Znajdowały się w niej kulinarne stoiska z całej Polski oraz z zagranicy. Centrum Młodzieżowe Casino z miasta partnerskiego Hamm z Niemiec serwowało Reibekuchen, czyli placki ziemniaczane.

Na placki składały się ziemniaki, jajka, cebula oraz sól. Placki podawane były z musem jabłkowym oraz z pumperniklem z syropem z buraków cukrowych. Placki takie to tradycyjne, bardzo popularne danie z Westfalii.


W strefie zielonej znajdowało się także stoisko Miasta Kalisz i miast partnerskich.


Centrum Informacji Turystycznej promowało na tym stoisku najstarsze miasto w Polsce oraz jego miasta partnerskie.


Na stoisku można było także spotkać się z redaktor naczelną czasopisma Kalisia Nowa - Elżbietą Zmarzłą oraz Markiem Grajkiem - autorem książki Garwald Znikąd. Z panem Markiem można było porozmawiać o Garwaldzie oraz dostać od niego autograf.W strefie niebieskiej znajdowały się wyroby z porcelany, rośliny oraz rękodzieło. Strefa żółta była przeznaczona dla dzieci. Kolejka, kucyki, ściana wspinaczkowa, konkursy plastyczne to tylko niektóre atrakcje, które były przeznaczone dla najmłodszych.

Strefa czerwona przeznaczona była na Targi Aktywności i Wolontariatu. Prezentowały się na nich kluby sportowe, grupy artystyczne, koła zainteresowań oraz organizacje zajmujące się wolontariatem. W tej strefie zlokalizowana została także scena główna, na której trwały występy zespołów tanecznych i muzycznych.

Przy Domku Parkowego zlokalizowany był także Kiermasz Książki Kaliskiej. Prezentowane na nim były publikacje związane z miastem oraz publikacje autorów kaliskich, w tym m. in. reprint „Albumu Kaliskiego" autorstwa Edwarda Staweckiego.Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki