Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Kalisia nowa" dla aktywnych do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Aktualności
2012-10-18 / "Kalisia nowa" dla aktywnych do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Jak spędzać jesienne weekendy? W parku wodnym, na boisku o może na polu golfowym? Jak atrakcyjnie i aktywnie spędzać czas z rodziną, dokąd zabrać gości odwiedzających nasze miasto. Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w najnowszym wydaniu Kalisii Nowej

Dobrze, że powstał park wodny. Wyraźnie brakowało miejsca dla rekreacji i odpoczynku nad wodą. Pełne obłożenie tego obiektu wyraźnie na to wskazuje. Korzystamy z basenów wraz z żoną i córką na bieżąco. Ceny są bardzo przystępne, a cennik - z pozoru skomplikowany - pozwala łatwo wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. My często korzystamy z biletu porannego w weekendy - mówi wiceprezydent, który w czasie wolnym także biega. Przedstawiając inwestycje sportowe samorządu zapewnia,  że:
- Setki milionów złotych zainwestowanych w sport na przestrzeni ostatnich lat będą niebawem owocowały.

W kolejnych publikacjach każdy znajdzie coś dla siebie. Imprezy i programy sportowe dla kaliszan przedstawiamy w artykułach: „Nie tylko dla twardzieli", „Łodzią, kajakiem czy wpław?", „Z kijkami po zdrowie".

„Raj w kolorze blue" to prezentacja atrakcji kaliskiego parku wodnego, który odwiedziło już ponad 150 tysięcy osób.  O golfie, sporcie dla ludzi z pasją pisze Piotr Jaworowski. O ludziach, dla których bieganie stało się sposobem na życie - Mariusz Kurzajczyk.

Sportowo-rekreacyjna oferta naszego miasta została przedstawiona także w formie mapy, którą warto wykorzystać przy planowaniu wolnego czasu.

Tradycyjnie, w „Kalisii" omawiamy wydarzenia społeczne i kulturalne ważne dla mieszkańców, prezentujemy sylwetki osób, które swoją postawą i działalnością w sposób szczególny wpisują się w obraz naszego miasta.

Honorowemu obywatelowi księdzu biskupowi Stanisławowi Napierale dziękujemy za 20 lat posługi w diecezji kaliskiej. Podsumowujemy karierę zawodową i sukcesy prywatne Romana Szeląga, najbardziej znanego kaliskiego policjanta, laureata tytułu Zasłużony dla Miasta Kalisza. 

Przedstawiamy aktorkę Izabelę Piątkowską oraz kaliską olimpijkę, kajakarkę  Martę Walczykiewicz.

Nowe władze Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu zapytaliśmy o zamierzenia i plany.  Sprawdziliśmy dokąd zmierzają Uniwersyteckie spotkania ze sztuką. W Notatniku Kulturalnym prezentujemy kalisiana, które pojawiły się na rynku wydawniczym, ofertę Teatru, Filharmonii Kaliskiej oraz Galerii Sztuki i. J. Tarasina.  Zapowiadamy 39. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych.

Wydanie zamyka fotorelacja Artura Bonusiaka z tegorocznego Festiwalu Bergera.   Zapraszamy do lektury!


„Kalisię Nową" w cenie 7 złotych można kupić w Centrum Informacji Turystycznej oraz w wybranych salonikach prasowych.

Wydawnictwo będzie promowało nasze miasto na targach turystycznych oraz regionalnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych. 

Tekst: Iwona Cieślak

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki