Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Ponowna odsłona kaliskich cmentarzy
Aktualności
2012-10-17 / Ponowna odsłona kaliskich cmentarzy
Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na promocję książki Stanisława Małyszki pt. “Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu”.

Spotkanie odbędzie się 24 października o godz. 16.30 w Villi Calisia przy Al. Wolności 2.

Stanisław Małyszko ukończył studia na Wydziale Historycznym, Katedrze Etnologii Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1984 do 1992 roku pracował w Biurze Badań i Dokumentacji Zabytków w Kaliszu, później w Oddziale Wojewódzkim Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Kaliszu, a następnie w Delegaturze w Kaliszu Oddziału Wojewódzkiego Służby Ochrony Zabytków w Poznaniu.

Obecnie jest zatrudniony w Delegaturze w Kaliszu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu. Autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych, wielu dokumentacji cmentarzy, wiatraków, a szczególnie budownictwa folwarcznego z terenu: Wielkopolski, Podlasia, Pomorza, Opolszczyzny i Sieradzkiego. Autor Majątków wielkopolskich: T. III Powiat ostrowski (Szreniawa 1996), T. VI Powiat kaliski (Szreniawa 2000), współautor (z Łucją Gajdą) T. II Powiat pleszewski (Szreniawa 1994, 1997), Powiat krotoszyński (przygotowuje do druku).

Jest także autorem książek: Zabytkowe cmentarze przy Rogatce w Kaliszu (Kalisz 2003), Jedlec na przestrzeni wieków (Kalisz 2009), Z dziejów Krzywosądowa i okolic (Gołuchów 2010), Tursko i okolice (Gołuchów 2012). Napisał kilkadziesiąt biogramów do II i III tomu Słownika biograficznego południowo-wschodniej Wielkopolski.

Otrzymał liczne nagrody m. in. Prezydenta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego w 1995 i 2001 roku, Starosty Pleszewskiego w 1999 roku. W 2007 roku został wyróżniony złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki