Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Propozycje weekendowe 12-14.10.2012
Aktualności
2012-10-12 / Propozycje weekendowe 12-14.10.2012
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami na nadchodzący weekend

Szanowni Państwo-

zachęcamy w szczególności do uczestnictwa w "I Kaliskim Happeningu Przewodnickim".

Jest to nowa inicjatywa kaliskich przewodników PTTK. Odbędzie się w piątek, o godz. 18.18 w Wieży Ratuszowej. W związku z 100 rocznicą powstania zegara na Rogatce (który będzie można również zwiedzić), postanowiono umożliwić turystom i mieszkańcom poznanie historii kaliskich zegarów, spojrzenia z góry na rozświetlone miasto i podziwiania niecodziennych widoków.

Melomani z pewnością ucieszą się na piątkowy koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, z Henri Sigfriedsonem na fortepianie Volkerem Schmidtem-Gertenbachem za pulpitem dyrygenckim. Podczas koncertu wykonana zostanie muzyka Geniusza z Bonn-Ludwiga van Beethovena, a odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Bursztynowy Szlak"-Multimedia Amber Road Festival.

W sobotę czeka nas polska prapremiera sztuki Larsa von Triera- "Przełamując fale". Teatr im.W.Bogusławskiego,wraz z reżyserem Maciejem Podstawnym i ekipą aktorską zaprasza na spektakl w dniu 13 października.

Kościół pw.św.św.Apostołów Piotra i Pawła rozbrzmiewał będzie w weekend zwiękami muzyki religijnej. Wszystko to za sprawą XXIII Diecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej "Sacrosong 2012" oraz III Warsztatów Pieśni i Piosenki Religijnej.

Ponadto inauguracja III ligi koszykówki mężczyzn, II-ligowy mecz Calisii Kalisz z Chrobrym Głogów,IV-ligowy mecz KKS Włókniarz 1925  Kalisz z Gromem Wolsztyn,spektakl "Mayday",imprezy klubowe czy seanse filmowe-łącznie z premierowym seansem filmu "Bitwa pod Wiedniem".

Serdecznie zapraszamy

Szczegóły w załączniku

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki