Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Nie ma jak Kalisz"
Aktualności
2012-10-11 / "Nie ma jak Kalisz"
Nasze miasto będzie bohaterem jednego z odcinków programu „Nie ma jak Polska”. Zostanie on wyemitowany 14 października o godzinie 13:30 w TVP1.

Prowadzący program „Nie ma jak Polska" Anna Karna i Maciej Orłoś  podróżują po Polsce, pokazując widzom najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Spierają się jednocześnie, kto wybrał ciekawszą turystycznie trasę i skuteczniej zachęcił do wybrania się w swoje ślady. W odcinku przedstawiającym atrakcje Wielkopolski prowadzący rozpoczynają zwiedzanie w Poznaniu, jednak szybko się rozdzielają. Kalisz, jako cel swojej wycieczki, wybiera Anna Karna.

W najstarszym Polskim mieście oprowadza widzów po Grodzie Piastowskim na Zawodziu, opowiadając o historii naszego miasta. W spacerze po grodzisku towarzyszą jej rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej oraz wojowie Stowarzyszenia Kolovrat. Prowadząca „Nie ma jak Polska" wchodzi także na wieżę ratuszową, by z innej strony zobaczyć Kalisz.

Czy Anna Karna zdoła przekonać Macieja Orłosia, że wycieczka do grodu nad Prosną była ciekawsza niż jego trasa? Odpowiedź poznamy 14 października oglądając program „Nie ma jak Polska".

Tekst: Juliusz Kowalczyk
Fot: Agata Wierzejska-Holewska

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki