Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Propozycje weekendowe 5-7.10.2012
Aktualności
2012-10-05 / Propozycje weekendowe 5-7.10.2012
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami na nadchodzący weekend

Pierwszy weekend października obfituje w wiele bardzo ciekawych imprez.

Po raz szósty Kalisz stanie się areną prezentacji sztuki młodych twórców wywodzących się z Kalisza, bądź tutaj mieszkających. Stanie się tak za sprawą Multi Art Festival- Festiwalu Sztuki Młodych. Trwająca przez cały weekend impreza,wraz z różnorodnością wydarzeń spowoduje,iż każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

100-lecie harcerstwa na Ziemi Kaliskiej to kolejne ważne wydarzenie, którego główne obchody odbędą się w sobotę na Głównym Rynku w Kaliszu.Tradycyjnie już ważnymi wydarzeniami z dziedziny sportowej będą mecze: I ligi w piłce ręcznej, pomiędzy drużynami MKS Kalisz a ASPR Zawadzkie oraz mecz piłkarski II ligi pomiędzy Calisią Kalisz a Chojniczanką Chojnice.Emocji i możliwości dopingu zatem nie zabraknie.

Jednak najważniejszą imprezą sportową będzie niewątpliwie XXXII Międzynarodowy Bieg Uliczny im.Klaudiusza Ptolemeusza,który w tym roku po raz pierwszy opuszcza centrum i odbędzie się na ul.Łódzkiej i Szlak Bursztynowy,ze startem i metą na Stadionie Miejskim.

Ponadto spotkanie z twórcami Wirtualnego Muzeum Fotografii Kalisza,Drzwi Otwarte w kaliskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt,spektakl "Trzy po trzy" w teatrze,wiele filmów i imprez klubowych.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły w załączniku

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki