Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » IV Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata juz za nami
Aktualności
2012-10-01 / IV Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata juz za nami
W dniach 29-30 września w Hali „Kalisz-Arena w Kaliszu odbyły się IV Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata
 

W dniach 29-30 września w Hali „Kalisz-Arena w Kaliszu odbyły się IV Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata. Impreza po raz pierwszy odbyła się w „Arenie", dotychczasowe trzy odsłony odbywały się w OSRiR przy ul. Łódzkiej.

Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż przez dwa dni imprezy odwiedziło ją ok. 10 tys. gości. Pasjonaci i kolekcjonerzy z kraju i zagranicy zaprezentowali modele latające, jeżdżące i pływające. Prezentowano także modele redukcyjne- plastikowe, kartonowe, diorami, modele RC- zdalnie sterowane, kołowe, lotnicze i szkutnicze.

Dla zwiedzających przygotowano stoiska naukowe, historyczne i politechniczne. Można też było zobaczyć prawdziwe szybowce, poznać budowę silnika lotniczego, a także zapoznać się z zabytkowymi i współczesnymi pojazdami militarnymi, strażackimi. Straż Pożarna dodatkowo przygotowała specjalne pokazy umiejętności oraz sprzętu pożarniczego, a także częstowała wyśmienitą grochówką.

Miasto Kalisz promowane było przez pracowników Centrum Informacji Turystycznej, podlegającego pod Kancelarię Prezydenta Miasta. Bezpłatne ulotki o najważniejszych miejskich zabytkach i historii cieszyły się wielką popularnością wśród zwiedzających i kolekcjonerów. Ponadto istniała możliwość zakupienia różnorodnych gadżetów związanych z Kaliszem.

IV Kaliskie Dni Modelarza i Pasjonata odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza- dr inż. Janusza Pęcherza, a zorganizowane zostały przez Miasto Kalisz, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, Wielkopolski Klaster Lotniczy w Kalisz, Aeroklub Ostrowski oraz środowiska kolekcjonerskie.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki