Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Makaron Rządzi Zdrowo" serdecznie zapraszamy do kaliskiego Aquaparku
Aktualności
2012-07-24 / "Makaron Rządzi Zdrowo" serdecznie zapraszamy do kaliskiego Aquaparku
W najbliższą sobotę, 28 lipca w Kaliskim Parku Wodnym, w ramach kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo", zapraszamy na turniej wiedzy o makaronie. Chętni sprawdzą się w wielkoformatowej grze planszowej, którą poprowadzi Zygmunt Chajzer. Na zwycięzcę
W rodzinnej grze najmłodsi będą podróżować po świecie na wielkoformatowej planszy, zbierając z każdego kontynentu składniki potrzebne do przygotowania Spaghetti Bolognese, w tym czasie rodzicie będą odpowiadać na pytania dotyczące makaronu.

- Rywalizacja ma przyjemną, familijną formę i odbywa się na olbrzymiej planszy, która ma aż 40 m². W turnieju będą mogły wziąć udział dwuosobowe drużyny. Podczas 3 rozgrywek wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy wezmą udział w finałowej rywalizacji o główną nagrodę - sportowy rower - podkreślają organizatorzy.

Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę do Kaliskiego Parku Wodnego. Początek zabawy o godzinie 1200. Liczy się różnorodna wiedza o makaronie, dlatego warto wcześniej przejrzeć stronę kampanii www.makaronrzadzizdrowo.pl.

Najmłodsi będą mogli spędzić czas w specjalnym kąciku plastycznym, w którym oprócz gier i zabaw czekał będzie na nich bohater kampanii Edek Makaron.

Organizatorem kampanii edukacyjnej „Makaron Rządzi Zdrowo" jest Polska Izba Makaronu. Projekt finansowany jest z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Celem kampanii jest edukowanie Polaków o wartościach odżywczych makaronu oraz promowanie zdrowego sposobu odżywiania się. Patronami medialnymi III edycji kampanii są: Bieganie.pl, Durszlak.pl, Polska-gotuje.pl oraz Smaker.pl.

Tekst : Park Wodny Kalisz 

 

więcej informacji : http://www.makaronrzadzizdrowo.pl/ 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki