Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Tour de Calisia – IV Setka Cyklisty
Aktualności
2012-07-13 / Tour de Calisia – IV Setka Cyklisty
Do 23 lipca trwają zapisy na tegoroczny rajd rowerowy Tour de Calisia.
Tour de Calisia - IV Setka Cyklisty

 Do 23 lipca trwają zapisy na tegoroczny rajd rowerowy Tour de Calisia. To już 4. edycja cieszącego się z roku na rok coraz większą popularnością rajdu organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej „Cyklista" Kalisz oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu. W tym roku odbędzie się on 4 sierpnia, a jego trasa wiodła będzie przez miejscowości:

Kalisz - Nędzerzew - Tłokinia Kościelna - Rożdżały - Słoneczna - Kolonia Dębe - Józefina - Murowaniec - Kamień - Zborów - Janków - Kuszyn - Stropieszyn - Kościelec - Dzierzbin - Zbiersk Cukrownia - Petryki - Stawiszyn - Lipe - Brudzew - Janków III - Blizanów - Janków I - Grodzisk - Łaszków - Żerniki las - Wyganki - Rychnów - Bogucice - Poklęków - Czajków - Pawłówek - Niedźwiady.

Trasa rajdu prowadzi w 90% po drogach asfaltowych o małym natężeniu ruchu - teren na ogół płaski, niewielkie wzniesienia. Na mecie rajdu organizatorzy przewidzieli dla uczestników gorący posiłek, rozdanie certyfikatów ukończenia rajdu i okolicznościowych statuetek, jak również odcisk okolicznościowej pieczęci i potwierdzenie punktów na Kolarską Odznakę Turystyczną (KOT). Wcześniej cykliści zostaną zaopatrzeni w słodkie pieczywo oraz mapę z przebiegiem trasy.

W rajdzie mogą brać udział wszyscy zainteresowani rowerzyści po spełnieniu wymogów regulaminowych. Uczestnicy oczywiście nie muszą być zrzeszeni w Klubie. Jak sama nazwa mówi, długość trasy to 100 km. Mniej wprawieni rowerzyście nie powinni się jednak tym dystansem zniechęcać. Ze względu na duże różnice w wieku (rok temu najmłodsza uczestniczka miała 10 lat) i kondycji poszczególnych uczestników, średnia prędkość jazdy również jest mocno zróżnicowana - od kilkunastu do ponad 25 km/h. To z kolei powinno przypaść do gustu również cyklistom lubiącym większe prędkości, którzy będą chcieli pokonać trasę w swoim szybszym tempie.

Szczegóły dotyczące rajdu oraz zapisów znaleźć można na stronie www.cyklista.kalisz.pl

 

 

 

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki