Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Dni Kuchni Piastowskiej - 7 i 8 lipca w Restauracji Emilia
Aktualności
2012-07-06 / Dni Kuchni Piastowskiej - 7 i 8 lipca w Restauracji Emilia
W kampanię promującą Kalisz jako ważny ośrodek na Szlaku Piastowskim włączają się kolejne podmioty.

Produkt turystyczny pt. "Wielkopolska Piastów wraz z Kaliszem - jako najstarszym miastem w Polsce" budowany jest na podstawie walorów historycznych związanych głównie z tworzeniem państwa polskiego, zapoczątkowanego na obszarze współczesnej Wielkopolski. Do grupy tych walorów zaliczono przede wszystkim tematycznie powiązane obiekty architektoniczne i archeologiczne, znajdujące się głównie na Szlaku Piastowskim. W Kaliszu działania promocyjne oparte są głównie na wykorzystaniu Kaliskiego Grodu Piastów na Zawodziu.

 W kampanię promującą Kalisz na Szlaku Piastowskim włącza się Restauracja "Emilia", która wraz z Towarzystwem Żywej Archeologii  w najbliższy weekend organizauje Dni Kuchni Piastowskiej. Podczas imprezy skosztować będzie można  kwasu chlebowego i tradycyjnie warzonego niepasteryzowanego piwa, wędzonych pstrągów, serów i wędlin, strawy przyrządzonej w piecu chlebowym ale też i bardziej wyszukanych dań jak np.: udziec pieczony, kaczka faszerowana kaszą zapiekana w glinie, parzybroda, jabłka zapiekane. Potrawy będą podawane prosto z pieca chlebowego i wędzarni.

Dni Kuchni Piastowskiej odbędą się w sobotę i niedzielę od godz. 12.00 w Restauracji "Emilia" przy ul. Nowy Świat 46.

Na zakończenie Dni Kuchni Piastowskiej w niedzielę ok. godz 22:00 wystąpi z pokazem tańca z ogniem grupa Step To Freedom.

Tradycyjne dania kuchni wielkopolskiej na stałe wpiszą się w menu Restauracji "Emilia"

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki