Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuFoursquare - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Gra Miejska - Maszyna czasu
Aktualności
2011-06-03 / Gra Miejska - Maszyna czasu
Już niebawem w Kaliszu odbędzie się niepowtarzalna gra miejska

Gdzie znajdowała się redakcja Gazety Kaliskiej? Co dawniej mieściło się pod parkingiem „Pod Aniołami”?  Gdzie najłatwiej było spotkać kaliskiego rabina? Jakie rzeźby stały w kaliskim parku? W jakie zabawy bawiły się dzieci na kaliskich podwórkach? Kim był Daragan, a jakie powiązania z Kaliszem miała Maria Konopnicka?

Poszukaj odpowiedzi na te pytania podczas Święta Miasta i weź udział w grze miejskiej „Maszyna czasu”, która przeniesie nas do Kalisza z przełomu XIX i XX w. Zabierz znajomych i rodzinę, dużo energii i dobrego humoru i rusz w kaliską przestrzeń w poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej. Dla najlepszych uczestników gry, Miasto Kalisz ufundowało atrakcyjne nagrody.

Przeniesiemy się w czasy przełomu XIX i XX wieku,będziemy podążać śladami ówczesnej,tajemniczej zbrodni.Dokonano jej w mieście,którego nie dosięgnęła wtenczas hekatomba I wojny światowej,wielokulturowe społeczeństwo żyło we wzajemnej symbiozie.

Języki polski,rosyjski,jidysz i niemiecki splatały się,stanowiąc wspólne brzmienie miasta.

Przemysł rozwijał się w najlepsze,handlowano z najdalszymi zakątkami Królestwa Polskiego.

Właśnie w takim klimacie społecznym dokonano zbrodni,która wstrząsnęła miastem.

Walerian Kotkowski, pomocnik aptekarski w aptece Góreckiego i Pussona mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 49, zmarł nagle. Znaleziono go siedzącego przy własnym biurku w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Sukienniczej 3. W porcelanowej filiżance w pąsowe róże, stała niedopita herbata firmy Wysocki, w dłoni denata znajdowało się pióro. Głowa Waleriana spoczywała na niedużych rozmiarach zeszycie ze srebrnymi okuciami. To był pamiętnik – ostatnia kartka została wyrwana.


Miejscowa prasa rozpisywała się o tej śmierci. Ekspertyza dokonana przez aptekarza Feliksa Prusinowskiego, wykazała w ciele zmarłego spore stężenie arszeniku. Czyżby to było otrucie? Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni?


Gazeta Kaliska pisała, że są tylko dwie wiadome: zwłoki i trucizna. Nie znany jest sprawca i motyw tego okropnego czynu.


Naszym przewodnikiem po Kaliszu tamtych lat, będzie Franciszek Piotrowski, młody zegarmistrz, który na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie śmierć swego przyjaciela. Franciszek nie wierzy w samobójstwo. Jest pewien, że w Kaliszu żyje morderca, który ponownie sięgnie po truciznę...


Gra toczyć się będzie w śródmieściu Kalisza a gracze podążać będą śladami Waleriana Kotkowskiego. Zakończenie gry będzie także zakończeniem śledztwa a uczestnicy sami rozwiążą zagadkę kryminalną.

Start nastąpi 12 czerwca o godzinie 11.00 z Głównego Rynku przed Ratuszem.

Całość gry potrwa ok.4-4,5 h.

      
 

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki