Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » III literacka gra miejska „Kaliszanie piszący
Aktualności
2012-06-18 / III literacka gra miejska „Kaliszanie piszący

III literacka gra miejska „Kaliszanie piszący" stanowi kontynuację rozpoczętego dwa lata temu cyklu gier miejskich dotyczących pisarzy związanych z naszym miastem. Pierwsza z nich poświęcona była Marii Konopnickiej, a druga bohaterom książki Janusza Teodora Dybowskiego „Saga grodu nad Prosną", opowiadającej o wojennych losach mieszkańców Kalisza. Zeszłoroczna gra była sporym wydarzeniem i mimo licznych innych atrakcji w tym dniu, przyciągnęła oprócz osób dorosłych i rodziców z dziećmi, także młodzież gimnazjalną wraz z nauczycielami.

Tegoroczna gra będzie przypomnieniem osób, które włożyły swoją prace i zapał w tworzenie w Kaliszu lokalnych gazet. Uczestnicy gry będą mięli za zadanie pokonać trasę i przeprowadzić wywiady z ludźmi, których spotkają na kolejnych punktach. Tym razem zależało nam także na przypomnieniu osób, które redagowały lub wydawały kaliskie gazety. Spotkamy, więc oprócz znanych pisarzy, autorów publikacji prasowych, drukarzy i wydawców. Wszystkich łączyła wspólna troska o rodzinne miasto i chęć pracy na rzecz miejscowego środowiska.

Na trasie gry spotkamy młodzież z LO im. Adama Asnyka w strojach z epoki oraz uczniów z Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej w charakterze... (to będzie niespodzianka).

Gra nie jest konkursem. Nie jest wymagana znajomość historii prasy kaliskiej. Oczywiście, jeśli ktoś taką wiedzę posiada, nie będzie to przeszkodą w grze. Natomiast wszystkiego, co niezbędne, uczestnicy dowiedzą się na trasie.

Każdy z uczestników otrzyma od organizatorów kartę gry, gdzie znajdzie wskazówki dotyczące trasy oraz wykonania poszczególnych zadań. Po wypełnieniu wszystkich zadań uczestnicy spotkają się na finale, gdzie zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

Organizatorem jest Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz. Do współpracy zaprosiliśmy Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, a także Stowarzyszenie „Żywa" i Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Gra została sfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Kaliszu na podstawie konkursu ofert.

Regulamin gry, plakat gry i szczegółowe informacje dotyczące gry, a także biogram Haliny Sutarzewicz oraz informacje o działalności Stowarzyszenia znajdują na stronie internetowej: www.kaliszaniepiszacy.blogspot.com

Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki