Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Na tropie rodzinnych poszukiwań
Aktualności
2012-06-14 / Na tropie rodzinnych poszukiwań
Niecodzienną historię rodziny, która swej córce postanowiła nadać imię Calisia opisuje Andrzej Grzegorek w Zeszytach Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego Kalisia.
Niecodzienną historię rodziny, która swej córce postanowiła nadać imię Calisia opisuje Andrzej Grzegorek w Zeszytach Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego Kalisia. Na rynku kaliskim ukazała się właśnie ta wyjątkowa pozycja książkowa, w której genealodzy pokazują efekty swych prac nad badaniem historii rodów.

Artykuł o małej Calisii to zaledwie jeden ze zbioru interesujących tekstów pod redakcją Jana Marczyńskiego, składających się na Zeszyty KTG Kalisia.

Jest to książka niecodzienna. Powstała dzięki zaangażowaniu i entuzjazmowi grupy pasjonatów genealogii. Autorzy zajmują się między innymi opisem herbu Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały, podążają śladami rodzin kaliskich, pokazują warsztat pracy genealoga.

W książce znalazło się też miejsce na kalendarium prac Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego, które choć młode - działa bardzo prężnie i jest otwarte na nowe osoby.

Publikacja miała swój debiut na Kiermaszu Książki Kaliskiej, który odbywał się w Parku Miejskim. Obecnie można ją kupić m.in. w Księgarni Staromiejskiej przy ul. Śródmiejskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej w Kaliszu.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki