Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisia Nowa do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Aktualności
2012-04-23 / Kalisia Nowa do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Zapraszamy do lektury pierwszego w bieżącym roku wydania "Kalisii Nowej".
Numer w większości poświęcony jest kaliskiej PWSZ.  

Pierwsze miejsce w rankingach na najlepszą państwową szkołę wyższą w kraju. 14 kierunków, 29 specjalności, 5 tysięcy studentów, 400 pracowników naukowych.  

Ponadto w numerze sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom zrównoważonego rozwoju,  których dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w naszym mieście. Temat ten - widziany lokalnie i globalnie - omawia dr inż. Janusz Pęcherz, prezydent Miasta Kalisza.

 

Miłośników teatru z pewnością zainteresuje sylwetka znakomitego kaliskiego aktora Szymona Mysłakowskiego oraz zapowiedź najbliższych premier i 52. Kaliskich Spotkań Teatralnych.


Z kolei Jan Cegiełka, znany koneser muzyki przypomina, że właśnie w Kaliszu, prawie 50 lat temu Czesław Niemen rozpoczął swoje rhythm & bluesowe śpiewanie i wspomina swoje spotkania z artystą.

Polecamy inne spojrzenie na i z kaliskiej wieży ratuszowej w artykule "205 stopni wtajemniczenia", recenzje i zapowiedzi wydarzeń kulturalnych.  

 

Zapraszamy do lektury pierwszego w bieżącym roku wydania "Kalisii Nowej". Wydawnictwo można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej.

Tekst i fot. za BIM.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki