Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Żonkilowe Pola Nadziei" - po raz pierwszy w Kaliszu
Aktualności
2012-04-23 / "Żonkilowe Pola Nadziei" - po raz pierwszy w Kaliszu
22 kwietnia na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbył się festyn „Żonkilowe Pola Nadziei”.

Żonkil to symbol solidarności z umierającymi na raka. W całym kraju rozpoczęły się finały kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei", których znakiem rozpoznawczym jest żonkil. W Kaliszu finał akcji został zorganizowany po raz pierwszy przez Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Jesienią w okolicy Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej na terenie COSSW posadzono około 300 sztuk żonkili. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się akcja której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów. 22 kwietnia na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbył się festyn „Żonkilowe Pola Nadziei".

Ze względu na szkockie pochodzenie kampanii „Pól Nadziei" jedną z atrakcji kaliskiego festynu była musztra paradna zespołu Pipes & Drums - jedyna w Polsce orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę na Wielkich Dudach Szkockich. Orkiestra wystąpiła najpierw na Głównym Rynku w Kaliszu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony Kaliszan. Dodatkowo wszyscy chętni mogli wejść na wieżę ratuszową i podziwiać panoramę miasta. Od godz. 14.00 na terenie COSSW trwał festyn podczas, którego można było zwiedzić Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, m.in. Izbę Tradycji, wystawę Artura Bonusiaka „Kalisz, Kalisz, Kalisz".

W trakcie imprezy odbył się także „bieg nadziei" na 10 kilometrów, w którym uczestniczyli mjr Henryk Misztal, por. Adam Wierzchowski, ppor. Izabela Wierzchowska, ppor. Zbigniew Mackiewicz, ppor. Damian Harabasz oraz Andrzej Jabłoński. Ponadto można było podziwiać występy miejscowych zespołów, odbyła się także prezentacja akcji ratowniczych i strażackich, a także motocykli i samochodów wyścigowych.

Pani Komendant COSSW płk Danuta Kalaman podziękowała Prezydentowi Kalisza Januszowi Pęcherzowi za honorowy patronat i współorganizację kampanii.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki