Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Miasto Kalisz na Targach Turystycznych w Toruniu
Aktualności
2012-03-24 / Miasto Kalisz na Targach Turystycznych w Toruniu
Po raz pierwszy najstarsze miasto w Polsce promuje swoje walory turystyczne w mieście Mikołaja Kopernika

Bogata oferta biur podróży, miejsc rodzinnego wypoczynku, obozów i kolonii oraz regionalne przysmaki – to część z atrakcji, które czekają na odwiedzających Targi Turystyczne „Wypoczynek” 2012. Impreza odbywa się 24-25 marca 2012 roku w godz. 10.00-17.00, w Centrum Targowym „Park” przy Szosie Bydgoskiej. Targom towarzyszy Toruński Festiwal Smaków. Wstęp na targi jest wolny.

Kalisz promuje sie przede wszystkim poprzez turystyczne walory historyczne, np: Szlak Piastowski (Kaliski Gród Piastowski na Zawodziu, rejsy Łodzią św.Wojciecha "Calisia" po Prośnie, zabytki średniowieczne, itp.) Dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania kaliskiego przysmaku regionalnego-andrutów. Bardzo dobrze komponuje się to z imprezą towarzyszącą targom-mianowicie Toruńskim Festiwalem Smaków.

Ze względu na udział Kalisza w projekcie unijnym Szlak Piastowski zachęcaliśmy do udziału w imprezie na Zawodziu 20 maja pt. Kalisz Piastowski.

Zaprosiliśmy również Torunian do Kalisza, poprzez regionalną telewizję oraz radio z regionu Pomorza i Kujaw.

Ponieważ podczas Targów odbywa się również Toruński Festiwal Smaków zaprosiliśmy wystawców na Kaliski Festiwal Smaków, który odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br. w Parku Miejskim.

Liczymy na to,iż debiut naszego miasta na toruńskich targach zaprocentuje w postaci zwiększonej liczby turystów w szczególności z rejonu północnej Polski. 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki