Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Piłkarska Calisia. 75 lat (1937-2012)
Aktualności
2012-03-20 / Piłkarska Calisia. 75 lat (1937-2012)
Książka napisana przez Zbigniewa Kościelaka i Dariusza Dymalskiego do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej.
Calisia Kalisz obchodzi w bieżącym roku 75 lat istnienia na boisku piłkarskim.

Autorami monografii są Zbigniew Kościelak i Dariusz Dymalski - doświadczeni dziennikarze sportowi oraz miłośnicy historii kaliskiego sportu. Zdając sobie sprawę z wyjątkowego jubileuszu Calisii postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i spisać niezwykle ciekawą i barwną historię. "Piłkarska Calisia 75 lat 1937-2012" to pasjonująca podróż przez ponad siedem dziesięcioleci istnienia kaliskiego klubu. Autorzy zrezygnowali z iście kronikarskiej monotonii przedstawiania suchych faktów. Poszczególne okresy historii i zdarzenia wymagające szerszego opisu przedstawili w ciekawy i przystępny sposób, dzięki czemu czytelnik nieprędko zdecyduje się przerwać lekturę. Służą temu liczne cytaty z prasy, archiwalne i niedawne fotografie, rysunki satyryczne Marcina Kościelaka, ryciny, anegdoty oraz liczne wywiady i wypowiedzi byłych i obecnych osób związanych z Calisią. Umieszczono też m.in. tekst hymnu klubowego.

Jubileuszowa pozycja Calisii jest adresowana do kibiców w każdym wieku. Dla dłuższych stażem to doskonała i niezawodna okazja do odświeżenia miłych wspomnień i emocjonalnego powrotu do przeszłości spędzonej na stadionie. Z kolei młodsi sympatycy mają możliwość zapoznania się z historią obecnie najwyżej sklasyfikowanego klubu z Kalisza. Trzeba przyznać, że od książki trudno się oderwać, a po przeczytaniu można tylko utwierdzić się w przekonaniu, że warto kibicować lokalnym klubom.

Publikację zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Kalisza ze środków przeznaczonych na promocję kultury i sportu.

Tekst: za www.kpcalisia.pl

Fot.: CIT

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki