Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wieża w nowej szacie.
Aktualności
2012-03-07 / Wieża w nowej szacie.
Od stycznia tego roku zwiedzający kaliską wieżę ratuszową mają okazję zapoznać się z nową ekspozycją, prezentującą m.in. historię najstarszego miasta w Polsce.
Wieża w nowej szacie.

Od stycznia tego roku zwiedzający kaliską wieżę ratuszową mają okazję zapoznać się z nową ekspozycją, prezentującą m.in. historię najstarszego miasta w Polsce. Na czterech kondygnacjach znalazły się tablice z omówieniami przełomowych dla Kalisza lat, zilustrowane archiwalnymi fotografiami.

Ekspozycja prezentuje cztery bloki tematyczne na specjalnie przygotowanych systemach wystawienniczych.
Zawartość i tematy wystawy mogą być zmieniane corocznie bez ponoszenia dodatkowych wysokich nakładów finansowych.
Obecna wystawa prezentuje się następująco:  

- Na pierwszej kondygnacji umieściliśmy materiały, związane z Kaliszem ptolemeuszowym i średniowiecznym - mówi Tomek Skórzewski z agencji Pink Elephant, która na zlecenie Biura ds. Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu wystawę przygotowała. - Na następnych kondygnacjach można zapoznać się z fotograficzną dokumentacją Kalisza z przełomu XIX i XX wieku oraz skalą zniszczenia miasta, do którego doszło w 1914 roku. Przy maszynowni zegara ratuszowego znajdują się zilustrowane fotografiami informacje o najbardziej charakterystycznych czasomierzach kaliskich.

Jedną z atrakcji, które czekają na zwiedzających są projekcje multimedialne, związane z historią miasta. Niespodzianka czeka też na tych, którzy będą chcieli podziwiać Kalisz z platformy widokowej.

- To przede wszystkim atrakcja dla gości spoza miasta - mówi Agata Wierzejska - Holewska z Biura ds. Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu. - Dzięki przejrzystej, opisanej panoramie będą mogli z łatwością określić położenie zabytków, czy najbardziej charakterystycznych punktów Kalisza.

Przy tworzeniu ekspozycji wykorzystane zostały materiały Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Autorami tekstów są Andrzej i Maciej Drewiczowie.

Zwiedzanie wieży ratuszowej i platformy widokowej możliwe jest po uprzedniej rezerwacji terminu wizyty w kaliskim oddziale PTTK pod numerem telefonu 62 598-24-33. Wszelkie informacje udzielane są również w Centrum Informacji Turystycznej pod numerem telefonu 62 598-27-31.

Zachęcamy do zwiedzania wieży ratuszowej.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki