Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Kalisz na Targach „Na styku kultur
Aktualności
2012-02-27 / Kalisz na Targach „Na styku kultur
W dniach 24-26 lutego Miasto Kalisz wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną po raz kolejny gościli na XVIII Targach - Regiony Turystyczne „Na styku kultur

Kalisz na Targach „Na styku kultur"

W dniach 24-26 lutego Miasto Kalisz wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną po raz kolejny gościli na XVIII Targach- Regiony Turystyczne „Na styku kultur" w Łodzi. Odbywały się one po raz pierwszy w nowo wybudowanej Hali Międzynarodowych Targów Łódzkich przy al. Politechniki 2.
Dla odwiedzających stoisko promocyjne najstarszego polskiego grodu przygotowane zostały materiały promujące historię miasta, jego najważniejsze zabytki. Ważną kategorię stanowiły propozycje spędzenia czasu w Kaliszu, mianowicie oferta imprez o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim, turystyczne szlaki tematyczne itp.
Głównym obszarem zainteresowania Kaliszem dla mieszkańców Łodzi i całego regionu łódzkiego były atrakcje kulturowe miasta i okolic, np. Opatówka czy Gołuchowa. Okazuje się bowiem, iż wielu mieszkańców Ziemi Łódzkiej zainteresowanych jest poznawaniem Ziemi Kaliskiej wraz z jej stolicą, o czym świadczyła aktywność konkursowa wielu odwiedzających kaliskie stoisko. Na stoisku Kalisza organizowany był także konkurs dotyczący wiedzy o mieście i jego dziejach.

Uczestnicy bardzo aktywnie zdobywali wiedzę o najstarszym mieście w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Kalisz promowało się także poprzez Kaliski Gród Piastów na Zawodziu.
Przygotowane były pokazy zaplatania zbroi rycerskiej oraz średniowiecznej biżuterii. Zwiedzający mogli także przymierzyć elementy strojów średniowiecznych.

Trzydniowa impreza targowa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Szacuje się, iż przybyło ich ok. 40 tysięcy.

 

Fot. WOT, CIT

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki