Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Malowany i rymowany Kalisz
Aktualności
2012-02-23 / Malowany i rymowany Kalisz
W dniu 23 lutego br. w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się podsumowanie feryjnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych.
Malowany i rymowany Kalisz

W dniu 23 lutego br. w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się podsumowanie feryjnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych.
Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno historii i zabytków kaliskich poprzez kolorowanie wcześniej przygotowanych „Kaliskich Malowanek".
Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów- Centrum Informacji Turystycznej oraz Biura ds. Promocji Miasta i Współpracy Międzynarodowej. Napłynęło prawie 20 prac, co świadczy o chęci poznawania swej „małej ojczyzny" od najmłodszych lat.
Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu.
I miejsce zajęła Joanna Chankiewicz, II miejsce przypadło Mateuszowi Krysiak, a III miejsce zajął Tymoteusz Wroczyński

Dodatkową atrakcją dla dzieci (przybyłych licznie wraz z rodzicami i dziadkami) był konkurs dotyczący wiedzy o mieście, na podstawie „Kaliskich Rymowanek".

Laureaci:
Zuzanna Prus
Natalia Maciejewska
Natalia Mendyka

Zwieńczenie zabawy nastąpiło na Wieży Ratuszowej, gdzie pod opieką przewodnika dzieci wysłuchały ciekawostek dotyczących Kalisza, a także zachwycone przyglądały się panoramie najstarszego z polskich grodów.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki