Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Powieści, w których akcja toczy się w Kaliszu do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Aktualności
2012-02-17 / Powieści, w których akcja toczy się w Kaliszu do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Od Garwalda Znikąd, poprzez Strażnika skarbu do Niemry, Miasto Kalisz od średniowiecza, poprzez wiek XIX do II wojny światowej

 

 

 

 


Garwald Znikąd
Autor: Marek Grajek
Cena: 28,00 zł

Dwie, konkurujące ze sobą frakcje w łonie Zakonu Krzyżackiego próbują wykorzystać dla siebie reformę groszową Kazimierza Wielkiego oraz ruch biczowniczy na terenie Polski. Informacja o tych zamysłach dociera do Bractwa Ośmiu, które wysyła, w celu pokrzyżowania szyków krzyżackich, swojego agenta. Czy zdąży na czas i odkryje kto stoi za planami obniżenia w oczach Europy autorytetu królewskiego?

 

 

 

 

  

Niemra
Autor: Arkadiusz Pacholski
Cena: 34,00 zł

Kraj Warty, ostatnie miesiące okupacji. Dorota Paleń, młoda bibliotekarka dokumentująca zbrodnie niemieckie popełnione na terenie powiatu kaliskiego, drażni kolegów oraz dowódców z podziemia swoją niezależnością i cywilną odwagą. Pewnego dnia dziewczyna staje przed dylematem: czy ważniejsza jest lojalność wobec przełożonych, czy wobec wyznawanych wartości?

 

 

 

 

 

 

Strażnik skarbu
Autor: Aneta Ponomarenko
Cena: 34,90 zł

Rok 1888. Kalisz. Miastem wstrząsają wiadomości o nagłych zgonach. W okrutny sposób giną również dwaj mnisi.
Dochodzenie prowadzi Walery Konstantyn Jezierski, agent do specjalnych poruczeń w stopniu radcy stanu. W śledztwie pomaga mu młody, zdolny lekarz i erudyta dr Jakub Zaif.
Dr Zaif i agent Jezierski zostają zmuszeni do zmierzenia się z tajemnicami miasta. Czy uda się zapobiec dalszym zbrodniom i wykryć sprawcę makabrycznych czynów? Kim jest strażnik? Jakiej tajemnicy strzeże?
Strażnik skarbu łączy zgrabną intrygę kryminalną z wątkami miłosnymi będąc jednocześnie wspaniałym przewodnikiem po XIX-wiecznym Kaliszu.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki