Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » "Strażnik skarbu"-kryminał o dawnym Kaliszu już w sprzedaży w CIT
Aktualności
2012-02-14 / "Strażnik skarbu"-kryminał o dawnym Kaliszu już w sprzedaży w CIT
To powieść kryminalna,której akcja rozgrywa się w XIX-wiecznym Kaliszu,a napisana została przez Annę Ponomarenko-kaliszankę,obecnie zamieszkałą w Warszawie
Powieść, wydana nakładem "Szarej godziny", łączy intrygę kryminalną z wątkami miłosnymi. Jest jednocześnie przewodnikiem po dziewiętnastowiecznym Kaliszu.

Wydawca tak zachęca do lektury książki:
"Rok 1888. Kalisz. Miastem wstrząsają wiadomości o nagłych zgonach. W okrutny sposób giną również dwaj mnisi.
Dochodzenie prowadzi Walery Konstantyn Jezierski, agent do specjalnych poruczeń w stopniu radcy stanu. W śledztwie pomaga mu młody, zdolny lekarz i erudyta dr Jakub Zaif.
Dr Zaif i agent Jezierski zostają zmuszeni do zmierzenia się z tajemnicami miasta. Czy uda się zapobiec dalszym zbrodniom i wykryć sprawcę makabrycznych czynów? Kim jest strażnik? Jakiej tajemnicy strzeże?"

Aneta Ponomarenko pochodzi z Kalisza, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych (menadżerskie w MSM /Międzynarodowa Szkoła Menadżerów/ i rolnictwo na SGGW).
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki