Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Zwiedzanie kościoła św. Mikołaja (Katedry) w Kaliszu z przewodnikiem PTTK w dniu 14 grudnia 2019 rok
Aktualności
2019-12-13 / Zwiedzanie kościoła św. Mikołaja (Katedry) w Kaliszu z przewodnikiem PTTK w dniu 14 grudnia 2019 rok
Bezpłatne zwiedzanie rozpocznie się o godz. 9.00, 11.00, 13.00 oraz 15.00.
W sobotę, 14 grudnia, warto odwiedzić kaliską katedrę. W tym dniu o historii świątyni opowie przewodnik PTTK i nie tylko - użytkownicy aplikacji Szlak Piastowski AR mogą skorzystać z mobilnego przewodnika, który wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej AR.
Bezpłatne zwiedzanie rozpocznie się o godz. 9.00, 11.00, 13.00 oraz 15.00.

Przewodnik opowie m.in. o legendach z czasów piastowskich, wyposażeniu kościoła i postaciach z nim związanych, takich jak: Maria Konopnicka, Adam Asnyk, Mieczysław Smorawiński, Ludwik Solski, czy Wojciech Bogusławski.

Odwiedzający katedrę wejdą także do podziemi (krypta dziecięca), na dzwonnicę oraz obejrzą oryginał obrazu Paschalisa z zachowanym wizerunkiem miasta z XVIII wieku.

W tym dniu będzie można zapoznać się z aplikacją na urządzenia mobilne "Szlak Piastowski AR" - przewodnikiem po 18 wybranych obiektach i miejscach Szlaku Piastowskiego, w tym kaliskiej katedrze. Aplikacja wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej AR– „nakładając” na prawdziwe otoczenie wirtualne obiekty, łączy świat realny ze światem wykreowanym. Użytkownicy aplikacji obejrzą zatem ożywione obrazy z przeszłości katedry, związane z historią zakonników laterańskich w Kaliszu.

Zwiedzanie odbywa się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kalisza.

Zapraszamy!
żródło: Urząd Miasta Kalisz
 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki