Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Miasto Kalisz promowało się we Wrocławiu
Aktualności
2012-02-07 / Miasto Kalisz promowało się we Wrocławiu
Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Kalisz po raz czwarty uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, które odbyły się w dniach

Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Miasto Kalisz po raz czwarty uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, które odbyły się w dniach
3 -5.02.2012r. w Hali Stulecia.
Kolejne edycje MTT Wrocław cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. W imprezie wzięło udział ponad 200 wystawców z całego świata, a targi odwiedziło ponad 18 tys. osób- tj. o ponad 3 tys. więcej niż 2011r.
Aglomeracja dolnośląska stanowi duży rynek zainteresowany przyjazdami do Wielkopolski. Mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska chętnie podróżują i wydają na ten cel coraz więcej pieniędzy, stanowią ważną grupę gości szczególnie dla południowo-zachodniej Wielkopolski. Atrakcje naturalne i kulturowe to główny obszar zainteresowań turystów z tego regionu a bliskość komunikacyjna stanowi dodatkowy atut w podjęciu decyzji o podróży.
Ważnym elementem promocji na tych targach były oferty kulturowe miast Wielkopolski, jak również produkty turystyczne turystyki aktywnej i wypoczynku rodzinnego.
Wielkopolska jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku letniego i weekendowego. Dla odwiedzających stoisko Kalisza przygotowane były propozycje spędzenia czasu w najstarszym mieście: oferta imprez o zasięgu ponadlokalnym, tematyczne szlaki zwiedzania Kalisza /Kalisz Piastowski, Kalisz Wielokulturowy/.
Tegoroczne wystąpienie promocyjne Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu było kontynuacją jednego z elementów realizowanego przez WOT projektu „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski. Powierzchnia wystawiennicza stoiska Wielkopolski wyniosła 30 m².

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki