Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » ''Zdemaskuj historię na Szlaku Piastowskim''
Aktualności
2019-08-30 / ''Zdemaskuj historię na Szlaku Piastowskim''
Zapraszamy do lektury informacji dotyczącej nowości na ''Szlaku Piastowskim''
W pięknych wnętrzach Muzeum Archeologiczne w Poznaniu , 27 sierpnia,miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na konferencji prasowej ''Zdemaskuj historię na Szlaku Piastowskim'' o Szlak Piastowski oraz zrealizowanych i planowanych działaniach mających na celu jego rozwój i promocję opowiedzieli Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Prezes Zarządu WOT Tomasz Wiktor, Prezes Zarządu Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" Agnieszka Rzempała -Chmielewska oraz przedstawiciele Partnerów Projektu z Kalisza, Gniezna, Konina, Pobiedzisk i Pyzdr.

Działania realizowane w ramach projektu to:
-oznakowanie Szlaku Piastowskiego
-ustawienie tablic informacyjnych
-stworzenie aplikacji rozszerzonej rzeczywistości
-kampania promocyjna
-produkcja gadżetów
-wydanie serii ulotek i folderów

Już dziś dzięki nim turyści mogą podróżować w nowoczesny sposób po Szlaku Piastowskim.
Po wystąpieniach przyszedł czas na rozmowy z przedstawicielami mediów. Miasto Kalisz reprezentował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, który podsumował realizację projektu„Rozwój kluczowego szklaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski" i poinformował o działaniach ze strony Miasta w ramach Szlaku Piastowskiego. Zaprosił dziennikarzy i włodarzy innych miast do odwiedzin miasta, które jest BRAMĄ DO SZLAKU PIASTOWSKIEGO a także jednym z najważniejszym z miast na Szlaku Bursztynowym.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki