Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Infokioski działają nawet podczas mrozów!!!!
Aktualności
2012-02-06 / Infokioski działają nawet podczas mrozów!!!!
10 infokiosków stojących w różnych punktach miasta,ułatwia turystom poruszanie się po nim.Posiadają także inne udogodnienia, o których piszemy poniżej

Miło nam , że coraz więcej osób korzysta z informacji z funkcjonujących w Kaliszu infokiosków, dlatego też raz jeszcze przypominamy kilka faktów dotyczących owych urządzeń.

Na terenie miasta znajduje się 10 identycznych urządzeń: Główny Rynek (przed kamienicą z medalionami czworga znanych kaliszan), ul. Górnośląska (przed redakcją „Ziemi Kaliskiej", ul. Dworcowa (pomiędzy Dworcem PKP a terenem przyszłej Galerii „Amber"), ul. Poznańska (przed campusem PWSZ), ul. Nowy Świat (przed wejściem do nowego gmachu WPA-UAM), ul. B. Pobożnego (przed Kaliskim Grodem Piastowskim), ul. Częstochowska (przed Teatrem im. W. Bogusławskiego), ul. H. Sawickiej (przed Halą Kalisz-Arena), ul. T. Kościuszki (przed Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej), Pl. św. Józefa (przed Sanktuarium św. Józefa).

Informacje w zasięgu ręki

Infokioski zapewniają szybki dostęp do bogatego zasobu wiedzy o ofercie turystycznej Kalisza

i regionu - bazie noclegowej i gastronomicznej, zabytkach, szlakach turystycznych, rozkładzie jazdy KLA , PKS, PKP o zbliżających się imprezach. Informacje są dostępne w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej oraz za pośrednictwem „tłumacza google"w jeszcze 48 językach. Dzięki zintegrowaniu wszystkich urządzeń poprzez System Informacji Turystycznej (SIT) użytkownik np. w Kaliszu zyska dostęp zarówno do bazy obiektów z najbliższej okolicy, jak również z całej Wielkopolski.


Nowoczesne funkcjonalności

Infokioski to nie tylko kopalnia wiedzy o regionie. To także szereg funkcji dodatkowych. Urządzenia wyposażono w Internet i kamerę , oraz całodobowy monitoring ,który rejestruje wszelkie przejawy wandalizmu. Dzięki kamerze turysta może też wysłać najbliższym wirtualną pocztówkę z Wielkopolski oraz krótkie filmy. Ponadto, bezprzewodowa sieć Wi-Fi jest dostępna w promieniu co najmniej 10 m wokół każdego infokiosku. Ciekawostką jest możliwość odczytu kodów QR za pośrednictwem infokioksów. Kod QR zawiera link do strony internetowej, którą można otworzyć na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu. Jedyne, czego potrzebuje użytkownik to funkcja wykonywania zdjęć oraz aplikacja do odczytu kodu QR, jaką można ściągnąć z portalu www.wielkopolska.travel.

 

Panele dotykowe na ekranie znacznie ułatwiają korzystanie z urządzenia nawet takim osobom, którym obce są nowinki technologiczne. W szczególności w okresie zimowych mrozów z ekranu dotykowego należy korzystać bez rękawiczek, gdyż w przeciwnym razie urządzenie nie będzie działało.

Oczywiście-dostępna jest także opcja korzystania z manualnej klawiatury, znajdującej się pod ekranem.

Ze względu na ustawienie infokiosków w miejscach ogólnodostępnych i występującego przez to ryzyka uszkodzenia, apelujemy do Państwa- w przypadku zaobserwowania aktu wandalizmu- o kontakt pod nr tel: 605 030 493

oraz z Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej

pod nr tel: (62) 598 27-31.

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki