Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Niech się wieść niesie...Sto Lat... Niepodległa!
Aktualności
2018-11-09 / Niech się wieść niesie...Sto Lat... Niepodległa!
- wyślij kartkę!
W 100. rocznicę nadania depeszy – swoistej Polskiej Deklaracji Niepodległości, podpisanej przez Józefa Piłsudskiego, a przesłanej do przywódców światowych, tj. 16 listopada, rozpocznie się w Kaliszu akcja wysyłania kartek z okolicznościowymi życzeniami.
Zapraszamy zatem mieszkańców oraz przebywających w naszym mieście gości do odwiedzenia Centrum Informacji Turystycznej (ul. Chodyńskiego 3 – wejście od ul. Zamkowej) lub do Biblioteki Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka (ul. Legionów 66).


Tam w dniach 16-23 listopada otrzymają Państwo bezpłatnie okolicznościowe kartki, z opłaconą wysyłką na terenie kraju (neoznaczkiem) przygotowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”

Pocztówki, pozostawione przez nadawców w specjalnie przygotowanej w tym celu urnie przekazane zostaną, po zakończeniu akcji, do wysłania za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nadawcy okolicznościowych pozdrowień do rodziny, przyjaciół czy znajomych nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w akcji.
Realizacja projektu w Kaliszu to efekt porozumienia Prezydenta Miasta Kalisza
i Dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Nasze Miasto, jako jedno z nielicznych 
w Polsce, zaproszone zostało do udziału w projekcie Mamy Niepodległą!, której partnerem wiodącym jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to ogólnopolska akcja, realizowana od 2013 roku, stanowiąca jeden z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a polegająca na umożliwieniu wysyłania okolicznościowych kartek z życzeniami, zaprojektowanych przez uznanych artystów polskich.
Patronat Narodowy nad przedsięwzięciem, realizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, a Patronat Honorowy Marszałek Sejmu RP Pan Marek Kuchciński.

Zapraszamy do CIT oraz Biblioteki!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki