Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 11-13 maja
Aktualności
2018-05-10 / Wydarzenia weekendowe 11-13 maja
Zapraszamy do udziału
To będzie weekend na najwyższym sportowym poziomie. W dniach 12 i 13 maja w Kaliszu odbędą się finały PGNiG Pucharu Polski piłki ręcznej. Zmagania o trofeum rozpoczną panie w sobotę. Zagrają MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin. W niedzielnym finale mężczyzn PGE Vive Kielce zmierzy się Azotami Puławy. Finały rozegrane zostaną w Hali Arena Kalisz. Zapraszamy!
Od 11 maja na kaliskim Głównym Rynku rozpoczyna się Festiwal Sztuki i Nauki. Na odwiedzających czeka moc atrakcji, wśród których najmłodsi wezmą udział w warsztatach z robotyki, eksperymentach naukowych oraz zetkną się z wirtualną rzeczywistością. Ponadto przed ratuszem będzie można podziwiać wystawę z rękodziełem i dziełami sztuki. Festiwalowi towarzyszyć będzie zlot Food Trucków. Miłośnicy sztuki kulinarnej będą mogli delektować podniebienia tradycyjnymi potrawami z różnych stron świata. Obie imprezy potrwają od piątku do niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
Kolejne spotkanie w ramach popularnego w naszym mieście cyklu "Kaliszobrań", już w tę sobotę o godzinie 15.03 przy kaplicy parafii pw. św. Jana Pawła II.
Polecamy Państwa uwadze także pozostałe wydarzenia nadchodzącego weekendu, o których więcej dowiedzieć się można otwierając poniższy plik pdf.
Zapraszamy i życzymy udanego weekendu.
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki