Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 1 - 6 maja.
Aktualności
2018-04-30 / Wydarzenia weekendowe 1 - 6 maja.
Długi weekend majowy
Ropoczynamy długi weekend majowy. Z tej okazji chcielibyśmy Państwa zachęcić do udziału w ciekawych wydarzeniach w Kaliszu.
Już 1 maja w meczu ćwiecifinałowym piłki ręcznej mężczyzn, Energa MKS Kalisz podejmuje aktualnych mistrzów PGNiG Superligi, zespół PGE Vive Kielce. Trzymajmy kciuki za naszych szczypiornistów w tym arcytrudnym pojednyku.
Z okazji Dnia Flagi w Kaliszu, odbędzie się Kaliski Rajd Rowerowy z Flagą, Kaliski Bieg z Flagą oraz nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt przed Ratuszem. 

W tym roku mija 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach. Przemówienie okolicznościowe wygłosi Prezydent Miasta Kalisza, Pan Grzegorz Sapiński. W programie między innymi koncert orkiestry dętej Stowarzyszenia Orkiestry Dętej "Gród nad Prosną" oraz Msza Św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Św. Mikołaja, celebrowana przez J.E. Księdza Biskupa Pomocniczego - Łukasza Buzuna.
W sobotę 5 maja odbędzie się V Kaliski Festiwal Chóralny2018. Podczas festiwalu wystąpi Młodzieżowy Chór ''Switicz'' Państowego Uniwersytetu im. Nikołaja Gogola w Nieżynie (Ukraina).
Nie lada gratką będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia Wieży Ratuszowej z przewodnikami PTTK. Akcja potrwa od 1 do 6 maja. Więcej informacji na http://www.cit.kalisz.pl/new,2173 .
Polecamy Państwa uwadze także pozostałe wydarzenia długiego weekendu, dostępne w załączonym pliku pdf.
Życzymy udanej majówki. 
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki