Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » 40 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum"
Aktualności
2018-02-15 / 40 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum"
Kalisz 2018
W Kaliszu rozpoczyna się 40 jubileuszowy festiwal "Schola Cantorum".
W środę 21 lutego o godzinie 10.30 nastąpi otwarcie wystawy 23 Ógólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną". Wernisaż z udziałem Zespołu Muzyki Dawnej "Tiboryus" ze Świeradowa - Zdroju oraz wystawa instrumentów dawnych Ryszarda Dominika Dembińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Tego samego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy do Sanktuarium Świętego Józefa na Koncert Inauguracyjny Laureaci XXXIX Festiwalu "Schola Cantorum".
Następny dzień festiwalu uświetni koncert specjalny "Cracovia Danza" - "Balet o kawie" w Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 17.00.
23 lutego upłynie pod znakiem koncertów i imprez. O godzinie 15.00 w kaliskiej siedzibe PKO Banku Polskiego odbędzie się wystawa prac plastycznych Laureatów konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną". Z kolei o 17.00 - Koncert Muzyki Dawnej w Galerii Amber. Inną ciekawą propozycją jest koncert "Benefis Tadeusza Krokosa" w Państwoej Szkole Muzycznej im. H. Melcera, który zaplanowano na godzinę 18.00.
Polecamy także państwa uwadze koncerty towarzyszące festiwalowi odbywające się w Gołuchowie, Krotoszynie, Ostrzeszowie oraz Ostrowie Wielkopolskim.
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny z wejściówką dostępną w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
Festiwal pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Więcej na http://www.scholacantorum.kalisz.pl/
Serdecznie zapraszamy do udziału w poszczególnych wydarzeniach festiwalu.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki