Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Ferie zimowe w mieście
Aktualności
2018-01-30 / Ferie zimowe w mieście
Urząd Miejski w Kaliszu zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do wspólnej zabawy podczas nadchodzących ferii zimowych.

Gry, zabawy, zajęcia sportowe oraz profilaktyczno-edukacyjne, dostosowane do grup wiekowych uczestników, będą odbywały się od poniedziałku do piątku, od 12 do 23 lutego., w godz. 8.00 – 15.00, w salach świetlicowych i gimnastycznych szkół podstawowych nr: 1 przy ul. 3 Maja; 16 przy ul. Fabrycznej 13-15; 18 przy ul. Podmiejskiej 9 a; nr: 17 przy ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 3 b; 19 przy ul. Budowlanych 2.

Uczestnictwo dzieci w proponowanych zajęciach można zgłaszać do 7 lutego 2018 r., telefonicznie, osobiście w sekretariatach szkół lub mailowo (w tytule maila należy wpisać: ''ferie zimowe w mieście''). Zgłoszenie dziecka jest równoznaczne z akceptacją regulaminu ferii, który został zamieszczony w załączniku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Organizatorem ferii jest Miasto Kalisz - Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych, tj. 13, 15, 20 i 22 lutego 2018 r., w godzinach od 15.00 do 18.00, na Głównym Rynku Kalisza dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez animatorów: ''Zabawy zimowe'' i ''Aktywne dzieciaki''. Będą to różnego rodzaju zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, a także typowe zabawy zimowe, którym nie przeszkodzi brak śniegu.

Podczas ferii dzieci mogą korzystać również z ofert przedstawianych przez np. Caritas Diecezji Kaliskiej, czy ośrodki sportowe, które dzięki dotacjom z miasta organizują zajęcia. Zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne dla 35 dzieci zostaną zorganizowane także w Młodzieżowym Domu Kultury. Odbędą się także zajęcia w OSRiR przy ul. Łódzkiej – półkolonie oraz obóz sportowy. W ramach ostatnio nawiązanej współpracy z jednostką wojskową z Międzyrzecza zaplanowano także niespodziankę dla dzieci, w postaci pokazu sprzętu wojskowego.

za: Miasto Kalisz


http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/ferie-zimowe-w-miescie-ciekawa-oferta-dla-uczniowGrafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki