Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Najnowszy numer czasopisma "Kalisia Nowa" do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Aktualności
2011-12-19 / Najnowszy numer czasopisma "Kalisia Nowa" do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej
Tuż przed świętami ukazał się najnowszy numer "Kalisii Nowej". Bogate – blisko 70-stronicowe – wydawnictwo w odnowionej szacie może być miłą lekturą na świąteczne dni lub podarunkiem dla tych, którym bliskie jest kulturalne i społeczno-gospodarcze życie n

"Brąz to materiał dziki, trudny do ujarzmienia. On nie chce być rzeźbą" - mówi Robert Sobociński o zmaganiu się z wybraną przez siebie materią. Autor rzeźb stojących na kaliskich rondach to jeden z gości "Kalisii Nowej". Na łamach najnowszego wydania prezentujemy także sylwetkę Tomasza Kota, aktora który gościnnie występuje w Kaliszu, Bożeny Remelskiej i aktorskiego Klanu Grzybowskich. Piszemy o życiu i twórczości Artura Szyka, twórcy legendarnego dzieła, jakim jest Statut Kaliski.

O planach na nowy rok rozmawiamy z Januszem Pęcherzem, prezydentem Miasta Kalisza. Z Mietkiem Szcześniakiem - o jego najnowszej płycie, a z Adamem Klockiem o planach artystycznych Filharmonii Kaliskiej.

Pokazujemy Kalisz, jakim widzi go fotografik Artur Bonusiak oraz - w obiektywie Andrzeja Kurzyńskiego - znane doskonale obiekty, które wkrótce zmienią oblicze: kaliski dworzec i zakład karny.

Polecamy portret rodziny Stankiewiczów, wspomnienie o Bogdanie Jareckim, fotorelację z festiwalu jazzowego oraz fotoreportaż Ryszarda Bienieckiego z podróży do Izraela.

Ponadto rubryki stałe: recenzje spektakli, płyt, książek oraz "kulturalny rozkład jazdy" na najbliższe miesiące.

Ostatni tegoroczny numer "Kalisii" ukazał się w zmienionej szacie graficznej. Poręczny format, półmatowy papier, nowoczesny skład i atrakcyjne zdjęcia mają ułatwić lekturę, a sama "Kalisię" uczynić bardziej przyjemną dla oka.

"Kalisię Nową" można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej oraz w wybranych kioskach z prasą. Zachęcamy do lektury!

 Za BIM

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki