Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Nowa moneta z kościołem i klasztorem oo.Franciszkanów
Aktualności
2011-12-16 / Nowa moneta z kościołem i klasztorem oo.Franciszkanów
Narodowy Bank Polski wyemitował dzisiaj ostatnią w tym roku monetę z kolekcjonerskiej serii „Miasta Polski”. Przedstawia ona klasztor ojców Franciszkanów w Kaliszu.
Jej kaliska prezentacja zaplanowana jest na 20 grudnia. Od 12:00 do 16:00 na zlokalizowanym na Głównym Rynku stanowisku Narodowego Banku  Polskiego będzie można wymienić tradycyjne nominały użytkowe na kolekcjonerską z wizerunkiem klasztoru lub, wyemitowaną wcześniej, przedstawiającą ratusz.

moneta.JPG

Dodatkową atrakcją będzie wyjątkowa edycja Kaliszobrania. Piotr Sobolewski i Stefan Szymczak - kaliscy przewodnicy PTTK – oprowadzać będą wszystkich mieszkańców i turystów po klasztorze ojców Franciszkanów opowiadając o jego bogatej historii. Będzie także możliwość wejścia na wieżę ratuszową. To wyjątkowe Kaliszobranie odbywać się będzie w godzinach promocji monety – początek zwiedzania co pół godziny przed kaliskim ratuszem.

moneta2.JPG

„Miasta Polski” to seria monet o nominale 2 zł, która zaczęła ukazywać się w 2009 roku. Ostatnia, piętnasta, ma wybity na rewersie wizerunek fragmentu kościoła i klasztoru ojców
Franciszkanów w Kaliszu. Wykonana została ze stopu Nornic Gold i wyemitowana została w 800 tysiącach egzemplarzy. Wszystkie monety z tej serii są oficjalnym środkiem płatniczym w całej Polsce.

Tekst: Juliusz Kowalczyk
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki