Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wydarzenia weekendowe 4-6 sierpnia 2017r.
Aktualności
2017-08-04 / Wydarzenia weekendowe 4-6 sierpnia 2017r.
Zapraszamy na weekend do Kalisza.
Najbliższe dni to święto piłki ręcznej - w piątek, w hali Kalisz Arena rozpoczyna się IV Turniej Szczypiorno Cup o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Tego dnia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służb Więziennych odbywają się obchody 100. rocznicy internowania Legionistów Józefa Piłsudskiego w Szczypiornie. Z tej okazji zorganizowano piknik militarny, podczas którego zaprezentowany zostanie historyczny i współczesny sprzęt wojskowy, zagra Orkiestra Dęta Stowarzyszenia ''Gród nad Prosną'', będzie można skorzystać z kuchni polowej oraz zapoznać się ze stoiskami promocyjnymi między innymi Centralnego Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych, Komendy Miejskiej Policji, Wojskowej Komendy Uzupełnień, 16. Batalionu Remontu lotnisk w Jarocinie, Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Informacji Turystycznej. 
Jak w każdą sobotę wakacji polecamy zwiedzanie miasta zabytkowym autobusem SAN H100B, a w sobotę i niedzielę wejście na wieżę ratuszową z przewodnikiem PTTK. W ramach kaliskiego kina letniego na Głównym Rynku zapraszamy na  film pt. ''Dalida''. W sobotę w Gołuchowie i niedzielę na Zawodziu  z okazji obchodów dnia pszczoły wiele ciekawych pokazów, degustacje oraz gra terenowa. Na Małej Plaży Szałe w piątek pokaz filmu, a w sobotę disco:)
Życzymy przyjemnego weekendu!
Pliki do pobrania
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki