Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » 100. rocznica internowania Legionistów Józefa Piłsudskiego w Szczypiornie
Aktualności
2017-07-31 / 100. rocznica internowania Legionistów Józefa Piłsudskiego w Szczypiornie
W piątek, 4 sierpnia w Kaliszu odbędą się uroczystości związane z 100. rocznicą internowania Legionistów Józefa Piłsudskiego w Szczypiornie.
Uroczystości rozpocznie msza święta polowa, celebrowana przez JE Biskupa Kaliskiego ks. Edwarda Janiaka, w której udział weźmie kompania honorowa okręgu poznańskiego Służby Więziennej. W ceremonii uczestniczyć będzie także kompania honorowa V LO w Kaliszu. Oficjalną część zakończy defilada pododdziałów.

Na terenie Ośrodka zorganizowany zostanie także piknik militarny. Nie zabraknie pokazu historycznego sprzętu wojskowego, prezentacji wyposażenia i sprzętu współczesnych sił zbrojnych, stoisk promocyjnych COSSW, KMP, WKU, 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie, CIT oraz PSP. Utwory o charakterze patriotycznym zagra Orkiestra Dęta Stowarzyszenia ''Gród nad Prosną''.

Wydarzeniem powiązanym z obchodami rocznicy internowania jest IV Turniej Szczypiorno Cup o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Będzie to już kolejna edycja największego w regionie turnieju piłki ręcznej, upamiętniającego miejsce, gdzie przed niemal stu laty, wraz z niepodległością rodziła się ta jedna z najpopularniejszych na świecie gier zespołowych. Mecze zostaną rozegrane w dniach 4-6 sierpnia.

IV Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup 2017

za: kalisz.pl

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki