Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Noc Muzeów w Galerii im. J. Tarasina
Aktualności
2017-05-17 / Noc Muzeów w Galerii im. J. Tarasina
W sobotnie popołudnie i wieczór warto wybrać się do Galerii im. J. Tarasina, aby wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych z okazji Nocy Muzeów.
W godzinach od 15.00 do 22.00 będzie można obejrzeć wystawę prac Michała Szlagi - ''STOCZNIA'' oraz Sebastião Salgado - ''SERRA PELADA/ KOPALNIA ZŁOTA'' oraz wziąć udział w specjalnych wydarzeniach przygotowanych z okazji NOCY MUZEÓW:
godz. 15.00-19.00 - ''Okręty z duszą''- warsztaty rodzinne z tworzenia modeli okrętów, statków i łodzi prowadzone przez doświadczonych mistrzów modelarstwa (przeznaczone dla dzieci od 10 roku życia wraz z opiekunami). Zapewnione modele do składania. Zapisy od 11 maja na email: galeria@tarasin.pl – liczba miejsc jest ograniczona.
godz. 20.00- 22.00 ''STOCZNIA GDAŃSKA'' spotkanie z Michałem Szlagą i dr inż. Waldemarem J. Affeltem
Michał Szlaga – fotograf i wykładowca gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2000-2013 zajmował się fotografowaniem Stoczni Gdańskiej. W 2016 roku do zbiorów paryskiego Centrum Pompidou trafiła kopia wystawy projektu ''STOCZNIA''– prawie 60 obiektów muzealnych, (slajdy, odbitki muzealne, film oraz książka ''Stocznia'').
dr inż. Waldemar J. Affelt - jeden z najwybitniejszych polskich znawców zagadnień dziedzictwa poprzemysłowego, turystyki industrialnej i ochrony zabytków techniki, znany i ceniony konserwator zabytków i działacz na rzecz ich ochrony. Współpracował z Michałem Szlagą przy projekcie ''STOCZNIA'', opracował listę 27 zabytków dziedzictwa materialnego i niematerialnego tego wyjątkowego miejsca na mapie kulturalnej Polski.
godz. 15.00- 22.00 Sprzedaż plakatów kolekcjonerskich z fotografiami Michała Szlagi
(numerowane i sygnowane) na rzecz Fundacji Promocji Solidarności na remont modeli statków wyprodukowanych w Stoczni Gdańskiej, znajdujących się w historycznej Sali BHP.

za: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki