Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej
Aktualności
2017-05-17 / Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej
W najbliższą sobotę 20 maja w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej odbędzie się Noc Muzeów.
Niecodzienną wystawę, ale taką, która może wzbudzić powszechne zainteresowanie Kaliszan, oraz program na tegoroczną Noc Muzeów, przygotowane zostały w siedzibie głównej Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Tegoroczna Noc będzie tematycznie związana z historią i dniem dzisiejszym kaliskiego sportu. 20 maja o godzinie 19:00 otwarta zostanie wystawa pt. ''Sport w Kaliszu''. Ma ona na celu przybliżenie Kaliszanom tematyki sportowej od czasów dawnych do dziś. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 31 lipca.

Inspiracją do stworzenia wystawy był srebrny medal olimpijski kajakarki Marty Walczykiewicz z Rio de Janeiro, pierwszy zdobyty medal olimpijski w historii naszego miasta. Oprócz tegoż medalu, który będzie można podziwiać podczas wystawy, zwiedzający będą mogli zobaczyć znakomitą większość trofeów z bogatej kariery sportowej Marty, a także jej siostry Darii Walczykiewicz oraz taty Zbigniewa. Na samą Noc Muzeów w naszej siedzibie będzie też wystawiony kajak olimpijski Marty.

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z historią kaliskiego sportu w pigułce, a także zobaczyć najstarsze, i nie tylko, trofea oraz eksponaty m.in. Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, Kaliskiego Klubu Sportowego, bokserów KS Prosna, Ziętek Team, Arkadia - Wełna Team, kaliskich karateków oraz sportowców w różny sposób związanych z Kaliszem. Będą również trofea, piłki oraz siatka kaliskich siatkarek, czy przedmioty związane z piłką ręczną popularnie zwaną szczypiorniakiem. Wśród eksponatów będą także te - wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki z Warszawy. Będą stare piłki, rowery, będą pasy mistrzowskie bokserów, worki treningowe, stroje kolarskie - i nie tylko. Oraz - uwaga - pomnik... niespodzianka!

Noc Muzeów zapowiada się równie imponująco. Oprócz spotkania z Darią i Zbigniewem Walczykiewicz (niestety Marta w tym czasie będzie brała udział w zawodach Pucharu Świata w Portugalii), będzie także możliwość porozmawiania z bokserem Adamem Balskim, który 7 maja w widowiskowy sposób znokautował Ukraińca Tarasa Oleksiejenkę. On także zaprezentuje krótki trening. To jednak nie koniec atrakcji. W programie przygotowano także pokaz i warsztaty karate w wykonaniu Kaliskiego Klubu Kyokushin-kan Karate David Club, pokaz i konkurs żonglerki piłkarskiej młodego narybku KKS Kalisz, zajęcia z Zumby poprowadzone przez instruktorów z kaliskiego Aquaparku, a także pokaz judo Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Kalisz.

Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie wiosłowania na ergometrze wioślarskim, w żonglerce piłkarskiej, a także quizie wiadomości sportowych. Dla miłośników ekranu przygotowaliśmy projekcję z archiwum Kaliskiej Kroniki Filmowej - Wydarzenie sportowe w Kaliszu. Będzie też możliwość sprawdzenia swoich sił we wiosłowaniu na ergometrze, na cykloergometrze kolarskim, czy przy bokserskim worku treningowym.

Wśród nagród konkursowych znajdą się m.in. nagrody rzeczowe ufundowane przez Decathlon Kalisz, kurs tańca w szkole tańca Bogdan, voucher do centrum fitness Fabryka Formy w Galerii Amber, karnet na jazdę konną w stajni Krzyżówki, czy wejściówka do Squash Oaza.

Program Nocy Muzeów w siedzibie głównej - ul. Kościuszki 12
20 maja - godz. 19:00 - 24:00

19:00 Otwarcie wystawy ''Sport w Kaliszu''
19:30 - 20:00 Spotkanie z Darią i Zbigniewem Walczykiewicz
20:00 - 20:30 Spotkanie z Adamem Balskim i trening z mistrzem
20:30 - 21:00 Pokaz i warsztaty karate - Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate David Club
21:00 - 21:30 Pokaz i konkurs żonglerki piłkarskiej - KKS Kalisz
21:30 - 22:00 Wydarzenia sportowe w Kaliszu - projekcja z archiwum Kaliskiej Kroniki Filmowej
21:00 - 22:00 Konkurs wiosłowania na ergometrze wioślarskim
21:30 - 22:00 Zumba w muzeum - Aquapark Kalisz
22:00 - 22:30 Pokaz judo - Uczniowski Klub Sportowy JUDO Kalisz
23:00 - 23:30 Wydarzenie sportowe w Kaliszu - projekcja z archiwum Kaliskiej Kroniki Filmowej

 

za: MOZK

 

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki