Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Regionalne Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych
Aktualności
2017-05-04 / Regionalne Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych
Kolekcjonerzy spotkali się w Kaliszu
Miniona sobota jeszcze długo pozostanie w pamięci uczestników kaliskiego „Regionalnego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych”, którzy przybyli do naszego miasta na zaproszenie Bogusława Monczyńskiego, znanego kaliskiego propagatora turystyki pieszej i rowerowej. Z samego rana spod Pałacu Gubernatorskiego będącego siedzibą Starostwa Powiatowego grupa ponad sześćdziesięciu osób wyruszyła zwiedzać miasto podążając szlakiem znaczka turystycznego.
 
Znaczek turystyczny to drewniany krążek o średnicy 6 cm, który z dwóch stron posiada wypaloną grafikę miejsca, którego dotyczy. Znaczek ten jest elementem międzynarodowej gry kolekcjonerskiej a dodatkowo stanowi ładną i ujednoliconą pamiątkę, przedmiot pożądania sporej grupy kolekcjonerów, którzy w jego poszukiwaniu przemierzają zarówno Polskę jak i Europę. W Kaliszu swoje znaczki posiada 8 obiektów, a inicjatorem ich powstania jest wspomniany wcześniej Bogusław Monczyński.
 
Turyści zgromadzeni na spotkaniu w Kaliszu odwiedzili nie tylko miejsca związane z samymi znaczkami, ale za sprawą miejscowego przewodnika pana Andrzeja Matysiaka także ciekawsze miejsca związane z historią Kalisza. Po niemal całodniowym zwiedzaniu Kalisza turyści dotarli także do Szczypiorna i Nowych Skalmierzyc, a zwiedzanie zakończyli pod budynkiem Teatru im. Bogusławskiego, by następnie udać się do Domku Parkowego, gdzie przewidziano sesyjną część spotkania połączoną z turystycznymi pogawędkami.
 
Swoim udziałem w część sesyjną spotkania uświetnili przedstawiciele lokalnej społeczności: w imieniu Urzędu Miejskiego w Kaliszu pani Agata Wierzejska-Holewska, z ramienia Oddziału PTTK w Kaliszu pan Mateusz Przyjazny, a po stronie kolekcjonerów i turystów, koordynator projektu Znaczki Turystyczne Polska pan Zbigniew Romankiewicz. Turyści i kolekcjonerzy dziękowali przybyłym gościom za zrozumienie znaczkowej idei oraz pomoc w stworzeniu kaliskich znaczków, natomiast od w.w przedstawicieli miasta otrzymali materiały promujące Kalisz, które niewątpliwie pomogą rozszerzyć wiedzę o mieście i regionie oraz będą miłą pamiątką po udziale w spotkaniu.
 
Za pomoc w organizacji spotkania i ufundowane materiały promocyjne organizator, a także przybyli turyści szczególne podziękowania składają pracownikom Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki przy Urzędzie Miasta w Kaliszu oraz Pani Dyrektor Wydziału Promocji i Obsługi przy Radzie Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Tekst: B. Monczyński

 
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki