Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Fabularyzowany spacer w ramach II weekendu na Szlaku Piastowskim
Aktualności
2017-04-26 / Fabularyzowany spacer w ramach II weekendu na Szlaku Piastowskim
W sobotę 6 maja i niedzielę 7 maja o godzinie 9.00 rozpocznie się spacer z przewodnikiem PTTK oraz Kaliskimi Wojami Grodziska Zawodzie.
Pierwszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Uczestnicy spaceru zwiedzać będą ekspozycje dotyczące pradziejów Kalisza i okolic.  Można będzie tam spotkać średniowiecznego myśliwego, który zgubił grot swojej włóczni. Zadaniem zwiedzających będzie włączenie się w poszukiwania i odnalezienie zguby. Pierwsza osoba, której się to uda otrzyma od myśliwego ''znaleźne''. Po zwiedzeniu muzeum kolejnym punktem spaceru będzie Katedra Kaliska - tam przedstawione zostaną dzieje najstarszej świątyni miasta lokacyjnego, w tym scenka przygotowana przez Kaliskich Wojów Grodziska Zawodzie. 
Zwiedzający zobaczą także duszki dzieci pochowanych w krypcie dziecięcej. Dzieci wyjdą z krypty i będą spacerować po kościele (w tym celu zostanie otworzona krypta dziecięca). Kolejnym punktem spaceru będzie kościół franciszkanów. Na zakończenie fabularyzowanego spaceru zwiedzający zostaną zaproszeni do Rezerwatu Archeologicznego na Zawodzie, aby zgodnie z hasłem tegorocznego Weekendu na Szlaku Piastowskim poczuć, posmakować i posłuchać życia codziennego w piastowskim grodzie.
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki