Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » II Weekend na Szlaku Piastowskim – Życie codzienne w piastowskim grodzie
Aktualności
2017-03-20 / II Weekend na Szlaku Piastowskim – Życie codzienne w piastowskim grodzie
W dniach 05–07 maja 2017 roku w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się druga edycja święta Szlaku Piastowskiego.
Weekend na Szlaku Piastowskim ma przede wszystkim pokazać i podkreślić ideę szlaku turystycznego. Specjalnie opracowany i zróżnicowany harmonogram wydarzeń sprzyja podróżowaniu między jego obiektami, a więc zachęca do odwiedzenia jak największej liczby miejsc i zobaczenia szerokiego spektrum oferowanych na Szlaku Piastowskim atrakcji.
Tematem tegorocznej edycji będzie ''życie codzienne w piastowskim grodzie'', a turyści będą mogli posłuchać, posmakować i poczuć atmosferę piastowskiej Polski. Główne wydarzenia skupione będą więc wokół obowiązków i rozrywek naszych przodków. Będzie można m.in. zobaczyć pokazy grup rekonstrukcji kulinariów piastowski, posłuchać koncerty organowe w ramach I Piastowskiego Tryptyku Organowego lub zobaczyć jak wyrabiano narzędzia służące do wykonywania podstawowych czynności. Nowością w stosunku do poprzedniej edycji wydarzenia będzie bez wątpienia zwiększenie oferty turystyki aktywnej (rajdów rowerowych i spływów), rejsy piastowską łodzią Calisia oraz koncerty organowe. Poza tym, nie zabraknie oczywiście standardowych spacerów z przewodnikiem, warsztatów i gier terenowych. II Weekend na Szlaku Piastowskim będzie z pewnością doskonałą okazją do zapoznania się z różnorodnością dostępnych na nim atrakcji.

Organizatorem akcji ''II Weekend na Szlaku Piastowskim'' jest Klaster Turystyczny Szlak Piastowski w Wielkopolsce - stowarzyszenie powołane w 2016 roku, którego podwaliną była umowa między jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, będącymi dzisiaj podmiotami finansującymi jego działalność: Powiatami Gnieźnieńskim, Kościańskim, Średzkim, Wągrowieckim, Wrzesińskim; Miastami Poznań, Kalisz, Konin, Gniezno, Wągrowiec, Gminy Kłecko, Krzywiń, Pobiedziska, Pyzdry, Trzemeszno, Września, Dominowo, Łubowo i Wągrowiec. Wydarzenie dofinansowuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
Dokładny harmonogram Weekendu na Szlaku Piastowskim dostępny będzie w kwietniu na stronie www.szlakpiastowski.pl .

Strona facebookowa wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1419880554977346/

Tekst i foto za: Przemysław Buryan

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki