Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » IX HAPPENING PRZEWODNICKI
Aktualności
2016-12-15 / IX HAPPENING PRZEWODNICKI
Tradycją już się stało, że imprezami kończącymi całoroczny sezon propozycji kaliskich przewodników PTTK są tzw. Happeningi Przewodnickie. Ich tematyka bywa zawsze związana z ''okrągłymi'' rocznicami z dziejów naszego miasta.

Tym razem pretekstem do kolejnego spotkania stała się 200 rocznica przybycia do grodu nad Prosną rodziny Repphanów, najpotężniejszych - jak się wkrótce okazało - fabrykantów w XIX wiecznym Kaliszu. ''Rozkręcenie'' przez nich sukienniczego interesu można uznać za symbol niezwykle dynamicznego rozwoju przemysłu w Kaliszu w czasach Królestwa Kongresowego. O przesłankach sprzyjających takiemu obrotowi sprawy a także o, czasem niezwykłych, rodzinnych historiach fabrykantów rodem z Międzychodu będzie opowiadał znawca tej tematyki, znany regionalista a zarazem dobry ''znajomy'' Repphanów – pan Maciej Błachowicz. Happening rozpocznie się w niedzielne południe - 18 grudnia o godz. 12.00, a przekaz urealni miejsce spotkania – niezawodny klub Komoda przy ulicy Niecałej - obszar, w pobliżu którego mieściła się przecież zarówno główna fabryka jak i dom bohaterów tego spotkania.

Tekst: Piotr Sobolewski

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki