Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wystawa zagościła w ratuszu
Aktualności
2016-12-15 / Wystawa zagościła w ratuszu
Projekt ''MUZYCZNY KALISZ 2016 wczoraj, dziś i jutro'', realizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kalisza, skupił wiele interesujących przedsięwzięć, które podsumowuje wystawa, prezentowana w kaliskim magistracie.

Celem projektu była promocja tradycji przemysłu muzycznego w Kaliszu, który liczy już 235 lat. W ciągu roku byliśmy świadkami wielu wydarzeń w ramach wspólnego przedsięwzięcia instytucji z Kalisza: wystaw, spotkań przy pianinie, koncertów, konkursów i warsztatów.
Plansze wystawy Muzyczny Kalisz

W ''Muzyczny Kalisz'' zaangażowały się: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Technikum Budowy Fortepianów, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Melcera, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny UAM oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Pomocą techniczną i merytoryczną służyły grupy producentów fortepianów, byli pracownicy fabryki ''Calisia'' oraz grono melomanów.

Autorem pomysłu był Bogdan Pawlak - absolwent TBF-u, długoletni pracowniki fabryki ''Calisia''.
Plansze wystawy Muzyczny Kalisz

Wystawę, która podsumowuje ten wyjątkowy projekt, można oglądać na II piętrze kaliskiego ratusza do 10 stycznia 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy!
Plansze wystawy Muzyczny Kalisz

zdjęcia: WKST

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki