Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Nowe pozycje książkowe w Centrum Informacji Turystycznej
Aktualności
2016-12-15 / Nowe pozycje książkowe w Centrum Informacji Turystycznej
''Kaliszanie'' to seria towarzysząca mieszkańcom Kalisza od lat. Teraz mamy przy przyjemność zaprezentować dwie jej nowe odsłony.

W ofercie Centrum Informacji Turystycznej pojawiły się nowości. Pragniemy Państwu zaproponować dwie nowe pozycje z serii ''Kaliszanie''.

Pierwsza to tom 12 ''Agaton Giller'' autorstwa znakomitego historyka i regionalisty Michała Jarneckiego. Jest to biografia wybitnego i barwnego człowieka związanego nie tylko z historią Kalisza, ale również Polski i regionu.. Historyk, publicysta, patriota, uczestnik spisków i powstania. Jego życiorys wpisany był w czasy w których przyszło mu żyć i pracować. Znakomity warsztat autora w połączeniu z osobistym jego zainteresowaniem osobą A. Gillera gwarantuje doskonałą lekturę i bogactwo wiedzy.

Druga pozycja to tom 13 ''Ignacy Adam Nieściuszko – Bujnicki''. Jej autorką świetnie znana w Kaliszu i nie tylko Anna Tabaka – historyk sztuki, regionalistka i popularyzatorka wiedzy na temat historii. Bohaterem pozycji jest ostatni przedwojenny Prezydent Miasta Kalisza, budowniczy kaliskiej elektrowni, działacz społeczny i polityczny. Niestety jego życie zostało brutalnie przerwane przez wybuch II wojny światowej. Tom szczególnie godny polecenia. Autorka to niestrudzony badacz kaliskiej historii i wielce zasłużona postać dla popularyzacji historii miasta i regionu.

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki