Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Wyspa marzeń w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Aktualności
2016-11-08 / Wyspa marzeń w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Wyjątkowy spektakl ''Wyspa marzeń'' - światło, dźwięk i taniec, a wszystko to w wykonaniu grupy esisto!company - osób z niepełnosprawnością, podopiecznych Lebenshilfe Braunschweig oraz Zakładu Aktywności Zawodowej ''Swoboda'' z Liskowa.
Ekstremalnie samotni, przeklęci, uwięzieni albo bezpieczni, strzeżeni, beztroscy — wyspa błogosławionych. Raj. Czy jest to szczęście, przygoda, czy też horror, wyspy to wymarzone miejsca, na których możemy pokazać wszystko to, za czym tęsknimy i czego się boimy.
Literatura światowa dostarcza niezliczonych przykładów od Itaki przez Utopię po Atlantydę i Elbę.
Jak fascynujące musi być przeżywanie tej idylli, tego spokoju z dala od całego świata.
Jak strasznie jest być obserwowanym, oglądanym przez innych mieszkańców wyspy.
Albo po prostu samotnie poszukiwać ''Piętaszka''. Również ludzie są niczym wyspy. Zarówno w ich pozytywnych, jak i negatywnych stronach. Często to w wielkomiejskim tłumie a nie na żadnej wyspie znajdziemy odosobnienie i anonimowość. Właściwie to wszystkie wyspy są ze sobą połączone, odróżnia je jedynie głębia otaczającego ich morza.
O tych przeciwieństwach opowiada sztuka teatralna WYSPA MARZEŃ | MARZENIE O WYSPIE grupy esisto!company.  W ich nowej sztuce grupa esisto!company analizuje ludzi i otaczający ich świat.

Czwartek, 10 listopada, godzina 18.00.
Wstęp wolny. 

za: CKiS
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki