Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Przed konkursem Wieniawskiego
Aktualności
2016-09-26 / Przed konkursem Wieniawskiego
Celina Kotz, członkini Tria im. Wiłkomirskich, już jutro wystąpi w Kaliszu. Zaprezentuje swój talent niespełna dwa tygodnie przed 15. Międzynarodowym Konkursem Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego.
W tym roku we wstępnych przesłuchaniach udział wzięło ponad 250 młodych skrzypaczek i skrzypków z 40 krajów, nierzadko odległych, np. Australii, Nowej Zelandii, Brazylii, Wenezueli i USA. Jak donoszą organizatorzy jest to rekordowa liczna zgłoszeń. Warto jednak podkreślić, że Celina Kotz została uczestniczką słynnej międzynarodowej imprezy bez udziału w preselekcji, bowiem w zeszłym roku wygrała Ogólnopolski Konkurs im. Zdzisława Jahnkego.

Melomanom z Kalisza i okolic Celina Kotz znana jest przede wszystkim jako członkini Tria im. Wiłkomirskich, które tworzy wraz z wiolonczelistą Maciejem Kułakowskim i pianistą Łukaszem Trepczyńskim. Trio otrzymało przywilej noszenia tej nazwy od prof. dr honoris causa Wandy Wiłkomirskiej i Józefa Wiłkomirskiego po jednym z koncertów zorganizowanych w Kaliszu przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich. Już w październiku 2016 roku wydana zostanie jego debiutancka płyta.

Celina Kotz obecnie studentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły i Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Stefana Kamilarova, jest oczywiście znakomitą solistką, o czym będzie można się przekonać już w najbliższy wtorek. Wraz z uczestniczką konkursu skrzypcowego wystąpi Marcin Sikorski - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów, którego pasją jest interpretowanie arcydzieł kameralistyki. Usłyszymy kompozycje Beethovena, Wieniawskiego, Pendereckiego, Szymanowskiego i Ravela. Przed koncertem odbędą się warsztaty dla uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 września, w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu (Plac Jana Pawła II nr 9).
Początek koncertu o godz. 18.00.
Wstęp wolny

Na podst. R. Kuciński
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki