Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Nowy tom Zeszytów
Aktualności
2016-09-21 / Nowy tom Zeszytów
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne KALISIA wydało piąty już tom Zeszytów.

W najnowszym wydawnictwie znajdziemy przede wszystkim opowieści o związkach rodzinnych. Monika Sobczak-Waliś prezentuje starostów kaliskich w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Maciej Błachowicz kontynuuje opowieść o majątku Tłokinia. W piątym tomie przeczytamy również o tym, jak genealogia daje dużo zadowolenia i łączy ludzi. Znajdziemy tu opowieść o życiu Aleksandry Czelusty, zajmującej się hafciarstwem. Publikacja prezentuje także herb księdza biskupa Teofila Wilskiego, biskupa seniora diecezji kaliskiej oraz kolejną część indeksacji cmentarza parafialnego w Dębem. Czytelnicy znajdą w niej również wspomnienie zmarłych w II półroczu 2015 roku osób, związanych z Kaliszem, a także rekomendacje dotyczące najnowszych wydawnictw książkowych.

''Zeszyty Kaliskiego Towarzystwa Genealogicznego KALISIA tom V'' do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej. Zapraszamy!

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki