Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Rozpoczęcie sezonu w kaliskim teatrze już w ten weekend!
Aktualności
2016-09-15 / Rozpoczęcie sezonu w kaliskim teatrze już w ten weekend!
W piątek 16 września, a także sobotę i niedzielę na Scenie Kameralnej Teatru im. W. Bogusławskiego będzie można obejrzeć spektakl pt. ''K. albo wspomnienie z miasta''.
Uroczyste otwarcie sezonu 2016/2017 nastąpi podczas Nocy Kultury 17 września o godzinie 21.00 na plenerowej Letniej Scenie Teatru, podczas której odbędzie się sceniczne czytanie dramatu Wojciecha Bogusławskiego ''Szkoła kobiet'' w reżyserii Marty Streker.

W sezonie 2016/2017 Teatr im. W. Bogusławskiego zaprezentuje bardzo zróżnicowany repertuar: inscenizacje klasycznych dramatów i nowych tekstów dla teatru, adaptacje współczesnej i dawniejszej prozy, a także spektakl stworzony metodą improwizacji.

Zaplanowano pięć premier, projekty edukacyjne oraz projekt ZOBACZ USŁYSZ POCZUJ TEATR (spektakle dla dzieci i dorosłych z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i z audiodeskrypcją dla osób niewidzących), a także program ''Mała Malarnia''( towarzyszące wybranym przedstawieniom zajęcia artystyczne dla dzieci, których rodzice w tym czasie oglądają spektakl).

Ponadto Teatr powróci do prezentacji tanecznych - w ramach programu ''Scena dla tańca'' pokażemy spektakl ''Kształt rzeczy''. ''O węglu i porcelanie'' w reżyserii Rafała Urbackiego, z choreografią i w wykonaniu Kai Kołodziejczyk, któremu będą towarzyszyły warsztat ruchowy i spotkanie z artystami.

za: Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki