Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Lewkowski Piknik Historyczny
Aktualności
2016-09-08 / Lewkowski Piknik Historyczny
Stowarzyszenie Qltura21 zaprasza na Lewkowski Piknik Historyczny, który odbędzie się 11 września 2016 r. w Lewkowie (pow. ostrowski) w godz. 15.00 - 19.00.
W programie pojawią się wątki związane z rodziną Lipskich (warsztaty w glinie), warsztaty rysunku i rzeźby, stoiska pszczelarzy (Lipscy byli prekursorami pszczelarstwa w regionie), potrawy, moda, fryzury z XIX w.
Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną o Lewkowie i pałacu, rekonstrukcję militarną związaną z okresem napoleońskim (w Lewkowie stacjonowały wojska Napoleona w drodze na Moskwę w 1812 r.), będzie można zwiedzić pałac, zostanie wydana widokówka, a impreza zakończy się przedstawieniem teatralnym opartym na twórczości A. Fredry.
Głównym celem Pikniku jest zwrócenie uwagi na dziedzictwo narodowe i tradycje w regionie ostrowskim oraz wytworzenie dobrego klimatu wokół Pałacu Lipskich w Lewkowie.
Piknik ma charakter plenerowy.

za: MOZK

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki