Logo Centrum Informacji Turystycznej w Kalisz
Facebook - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuTwitter - Centrum Informacji Turystycznej w KaliszuYoutube - Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu
Flaga - język polskiFlaga język angielskiFlaga język niemiecki
Aktualności
Informacje praktyczne
Atrakcje turystyczne
Multimedia
Kontakt
Start / Aktualności » Koncert Piotra Żaczka MUTRU
Aktualności
2016-08-24 / Koncert Piotra Żaczka MUTRU
Koncert projektu Piotra Żaczka Mutru w ramach 9. Festiwalu Akademii Gitary, który odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 19.00 ma na celu zaprezentowanie ciekawego brzmienia tego instrumentu w odsłonie niekoniecznie klasycznej.
PIOTR ŻACZEK to jeden z najważniejszych wirtuozów gitary basowej w Polsce. Rozpoczynając edukację muzyczną od kontrabasu, szybko porzucił klasykę na rzecz improwizacji. Od 1995 roku współtworzy zespół Poluzjanci, a w 2006 wydał pierwszą solową płytę Mutru. Dotychczas współpracował z takimi artystami jak: Krzesimir Dębski, Dider Lockwood, Carlos Johnson, Gordon Haskell, Kayah czy Edyta Górniak.

MUTRU to pierwszy autorski projekt Piotra Żaczka, w którym prezentuje swoje wyjątkowe muzyczne pomysły. Płyta od razu została okrzyknięta wielkim hitem polskiej sceny jazzowej, łącząc w sobie elementy jazzu, soulu, fusion i m’base.

W skład zespołu wchodzą ponadto wybitni muzycy:
Adam Bałdych – skrzypce
Maciej Kociński – saksofon
Grzegorz Jabłoński – klawisze
Marcin Górny – klawisze, sample
Robert Luty – perkusja

Organizatorem koncertu jest Good Taste Production. Darmowe wejściówki można odbierać od połowy sierpnia w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka publiczna na rzecz dzieci z wielkopolskich hospicjów i ich rodzin.

za: CKiS

Grafika kalendarz imprez
Banner, Szlak Piastowski
Linki